Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

poniedziałek, 19, listopad 2018 02:12

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (18 listopada 2018 r.)

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
18 listopada 2018 r.

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Ofiary na tace na cele gospodarcze parafii.

2. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

3. Rekolekcje i nabożeństwo 40. Godzinne przed uroczystością odpustową naszej Patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej rozpoczną się w piątek 23 listopada. Spowiedź w sobotę 24 listopada. Odpust w niedzielę 25 listopada. We wszystkie dni Msze święte z naukami o godz. 900 – 1130 i 1800 głoszonymi przez ks. dr Grzegorza Ogorzałka Ojca Duchownego Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie parafialny Odpust św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Na Sumę zapraszamy wszystkich Parafian, Asystę w strojach ludowych Lektorów, Ministrantów, Bielanki, Orkiestrę Gminną. Parafian z Zawad proszę o przygotowanie Liturgii Słowa i Procesji z darami na Ofiarowanie.

5. W niedzielę przed sumą o godz. 1100 koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego chóru parafialnego.

6. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego.” Dzisiaj w „Gościu” dodatek IPN „Odrodzenie” – 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości.

7. Dzisiaj po Sumie zapraszam parafian z Łęgu do przejęcia Obrazu Nawiedzenia NMP Częstochowskiej.

8. Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych w niedzielę przed Mszami o godz. 900 i 1130.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego: ś. p. Andrzeja Albrechta z Brzozowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

10. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.