Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

piątek, 21, wrzesień 2018 00:30
Vinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (16 września 2018 r.)

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
16 września 2018 r.

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

3. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

4. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

5. W środę o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W sobotę 22 września o godz. 900 w sali katechetycznej spotkanie ministrantów i lektorów.

7. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

8. Nauki przedmałżeńskie rozpoczniemy w sobotę 29 września o godz. 1800. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Zakończenie 27 października.

9. Dziękujemy mieszkańcom Bobrowca za podarowanie kwiatów na ołtarze.

10. Trwają prace przy budowie nowego parkanu cmentarnego, zabytkowej organistówki oraz renowacji XVII w. drewnianej rzeźby Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus. Dzisiaj ofiary na tace będą przeznaczone na inwestycje parafialne. Dziękuję za ofiary złożone indywidualnie w tym tygodniu.

11. Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę Fundacja im. Zygmunta Zaleskiego i Fundacja Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza zapraszają w niedzielę 7 października 2018 roku o godz. 1630 do kościoła św. Katarzyny w Rzeczycy na pokaz dokumentalnego filmu „Z dala od orkiestry” w reżyserii laureata Paszportu Polityki – Rafaela Lewandowskiego, upamiętniającego życie wybitnego patrioty, filozofa, historyka literatury, poety, publicysty i pisarza, krytyka literatury, sztuki, muzyki, ambasadora sprawy polskiej we Francji – profesora Zygmunta Lubicz Zaleskiego (1882–1967); męża Marii Zdziarskiej urodzonej w 1898 r. w Grotowicach, córki właściciela majątku ziemskiego, należącego do parafii Rzeczyca. W tutejszym kościele, 25 lipca 1925 roku, Maria Zdziarska i Zygmunt Zaleski zawarli małżeństwo. Tutaj zostali chrzczeni ich synowie. W ramach spotkania odbędzie się wernisaż wystawy połączony z prelekcją „Zygmunt Lubicz Zaleski – biografia”.

12. Zebranie Fundacji Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza w środę o godz. 1900.

13. Zwiedzanie naszego kościoła w Rzeczycy zostało wpisane w program WOJEWÓDZKICH OBCHODÓW ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI. Należy się spodziewać, że w dniach 28-30.09.2018 będą nawiedzać naszą świątynię grupy turystów.

14. W środę odbył się pogrzeb ś. p. Teresy Długosz z Luboczy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

15. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.
  • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
  • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.