wtorek, 17, lipiec 2018 07:26

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (15 lipca 2018 r.)

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
15 lipca 2018 r.

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

3. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

4. Zapowiedź przedślubna:

• Jacek Tomasz Zelek z parafii Skrzyszów i Ewa Bigos z parafii Rzeczyca.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafię narzeczonych.

5. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne. Dzisiaj kolejna taca na koszty renowacji zabytkowej drewnianej rzeźby Madonny.

6. Dziękujemy mieszkańcom z ulicy ks. Jędrzeja Kitowicza za kwiaty na ołtarzach. Na najbliższą niedzielę prosimy o dekoracje ołtarzy mieszkańców ul. Mościckiego i Tomaszowskiej.

7. Nawiedzenie obrazu Jasnogórskiego w Glinie dobiegło końca. Prosimy rodziny z Kawęczyna o przejęcie obrazu w niedzielę 22 lipca po Sumie.

8. Poświęcenie pojazdów i Msza św. w intencji podróżujących w niedzielę 22 lipca o godz. 1130.

9. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.