czwartek, 25, kwiecień 2024 18:52

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (10 września 2017 r.)

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
10 września 2017 r.

Msze św. o godz. 700 – 900 – 1130.

1. Jutro, w poniedziałek, 11 września, rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 16 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni ubodzy w duchu…, błogosławieni cisi…, błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości…, błogosławieni miłosierni…, błogosławieni, którzy wprowadzają  pokój…”. Ale taki może być tylko ten, kto naprawdę żyje w wielkiej przyjaźni z Panem Bogiem, kto idzie drogą wiary, nadziei i miłości. Módlmy się dzisiaj także o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

2. W środę o godz. 1800 Nabożeństwo Fatimskie z procesją światła. Zapraszamy wszystkich parafian i uczestników naszej pielgrzymki do Fatimy.

3. W nadchodzący czwartek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800.

4. W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

5. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

6. Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

7. Zapowiedź przedślubna:

• Grzegorz Sławomir Kruk z Zawad parafia tutejsza i Ewelina Katarzyna Goleń ze Studzianek, par. Czerniewice.
  • Sylwester Wojciech Przygoda z Rzeczycy i Monika Katarzyna Nagórka z parafii w Spale.

8. Dziękuję  za ofiary   na parkan cmentarny  i organistówkę. W przyszłą niedzielę  17 września  taca na cele inwestycyjne parafii.

9. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 900 poświęcenie przyborów szkolnych.

10. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

11. Mieszkańców ulicy Długiej i Granicznej proszę o kwiaty na ołtarze na najbliższą niedzielę.