sobota, 20, kwiecień 2024 03:18

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (14 stycznia 2018 r.)

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
14 stycznia 2018 r.

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia. Dzisiaj Msze św. o godz. 900 dla dzieci I Komunijnych, o 1130 Suma za parafian i wieczorem o godz. 1800.

2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

3. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

4. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6)

5. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami.

6. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą.
Porządek kolędy w tym tygodniu:
poniedziałek 15 stycznia od godz. 9.00  ul. Tomaszowska
                                                 12.00  ul. Hubala

wtorek 16 stycznia         od godz. 9.00   Brzeg

środa 17 stycznia             od godz. 9.00 ul. Graniczna
                                                   16.00  Brzeziny

czwartek 18 stycznia      od godz. 9.00  ul. Mościckiego
                                                           Łęg centralny

piątek  19 stycznia          od godz. 9.00  ul. Mazowiecka i Górna.

sobota 20 stycznia           od godz. 9.00  ul. Długa
                                                            ul. Niska, Kwiatowa, Obwodowa.

7. Dziękujemy za ofiary składane na kolędę i na inwestycje parafialne.

8. Spotkanie z firmą przygotowującą alby komunijne w niedzielę po feriach 11 lutego po Mszy św. o godz. 900.

9. Dzisiaj o godz. 1130 Msze św. w naszym kościele odprawi ks. Biskup Józef Zawitkowski.

10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

11. Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskiej Ikonie w Bobrowcu dobiega końca. Zapraszam rodziny z Brzegu w niedzielę 28 stycznia na Mszę św. o godz. 1800 do przejęcia Obrazu.

12. W przyszła niedziele po Mszy św. o godz. 900 spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: ś. p. Jana Sterczaka i ś. p. Józefa Sarneckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

14. Dnia 13 stycznia 2018 roku zmarł w 86 roku życia Ksiądz JÓZEF UNIEJEWSKI proboszcz parafii w Rzeczycy w latach 1973-1978.
Pogrzeb rozpocznie się Mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Wawrzyńca w Sochaczewie we wtorek 16 stycznia o godz. 1100. Istnieje możliwość wspólnego wyjazdu z naszej parafii autokarem. Zgłoszenia w zakrystii.

15. Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.