czwartek, 28, marzec 2024 17:18

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (30 września 2018 r.)

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
30 września 2018 r.

1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 1600 w dni powszednie, a w niedzielę po Sumie.

3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Msze św. o godz. 700 – 900 i 1600.

6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 730 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

7. W sobotę o godz. 1800 w domu parafialnym drugie spotkanie narzeczonych. Konferencja z psychologiem rodzinnym.

8. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników.

9. Zapowiedź przedślubna:

• Tomasz Wiśniewski z Nidzicy i Aleksandra Weronika Bors z Rzeczycy.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafię narzeczonych.

10. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 700 pod przewodnictwem ks. Wikariusza wyruszy z naszego kościoła piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Studziannej na odpust św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o godz. 1130

11. Msza św. dziękczynna z okazji 50-lecia małżeństwa 6-ciu par będzie odprawiona w niedzielę 7 października o godz. 1130. Czcigodnych Jubilatów i ich Rodziny serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

12. W najbliższą niedzielę 7 października 2018 r. godz. 1630 w naszym kościele – pokaz filmu dokumentalnego „Z dala od orkiestry” w reżyserii Rafaela Lewandowskiego. Film opowiada o życiu prof. Zygmunta Lubicz-Zaleskiego, historyka i krytyka literatury, tłumacza, poety i publicysty i jego żony dr Marii Zdziarskiej z Grotowic. Wszystkich zapraszamy. Wstęp wolny.

13. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne.

14. Proszę parafian z Brzegu i Brzezin o dekoracje kwiatami ołtarzy na najbliższą niedzielę.

15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Marianny Grzegorczyk z Bobrowca. Zmarła ś.p. Beata Socha z Sadykierza. Pogrzeb we wtorek o godz. 1400. Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.

16. Opiece Królowej Różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.