Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

3.png2.png9.png3.png6.png9.png
Dzisiaj86
Wczoraj240
Ostatni tydzień622
Ostatni miesiąc4487
Wszystkie329369

4
odwiedzających na stronie

środa, 17, lipiec 2019 09:26

Parafialne uroczystości dziękczynne 28.X.2007

 

W niedziele 28 października 2007 roku w parafii św. Katarzyny w Rzeczycy odbyły się uroczystości dziękczynne związane z poświęceniem wykonanych prac renowacyjnych świątyni, oraz w Luboczy za dar beatyfikacji i dla upamiętnienia pobytu błogosławionego o. Stanisława Papczyńskiego Założyciela Zgromadzenia Księży Marianów w tej miejscowości.

Fragmenty z powitania przed uroczystością w Rzeczycy wygłoszonego przez ks. Proboszcza Henryka Linarcika

Ekscelencjo, Księże Biskupie Józefie,
Przewielebny Ojcze Generalne, wraz z wszystkimi Księżmi Czcigodnego Zgromadzenia Księży Marianów: ks. profesorem Marianem Pisarzakiem z Zarządu Kurii Prowincjalnej z Warszawy, ks. Stanisławem Kosiorowskim proboszczem z Lichenia, ks. Adamem Kowalem proboszczem z Puszczy Mariańskiej, ks. Czesławem Kureczko z Białorusi, bracia kapłani, Osoby Konsekrowane, Pani Elżbieto Radziszewska - Pośle Rzeczypospolitej Polskiej, Szanowni przedstawiciele Władz w osobach Pana Kazimierza Perka dyrektora Wydziału Środowiska i Rolnictwa Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, Pana Bogdana Kąckiego członka Zarządu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim, Urzędu Gminy Rzeczyca Pana Wójta Marka Pałasza, Pana Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Gwizdonia, Dyrektorzy Szkół, Poczty sztandarowe Urzędu Gminy, Szkół i Straży, Przyjaciele Parafii i sponsorzy, którzy swoimi ofiarami wspieraliście nas w podjętym trudzie renowacji naszej zabytkowej świątyni, Sponsorzy nowych witraży: Szanowni Państwo Zofia i Stanisław Szweycerowie, małżonkowie Marianna i Stanisław Kośkowie. Dziennikarze prasy, radia i telewizji. Drodzy moi Parafianie.
„Będę błogosławił Pana po wszystkie czasy” Słowami psalmu wielbimy Boga w tej radosnej liturgii. Zanosimy dziękczynienie za wszystko, co uczynił dla każdego z nas w swoim Synu Jezusie Chrystusie. Dziękujemy, że szczęśliwie przy wielkim zaangażowaniu całej Parafii i życzliwości bardzo wielu ludzi, oraz przy finansowym wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego mogliśmy zakończyć pierwszy etap remontu naszego kościoła, który obejmował wymianę dachu, remont wież, wymianę okien i renowację zespołu witraży Przed nami nowe wezwanie- remont elewacji. Do tego zadania mamy już przygotowany projekt prac i zezwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Proszę Księdza Biskupa o sprawowanie Najświętszej Ofiary w intencji wszystkich ofiarodawców, którzy pomagają nam w pracach upiększających tę świątynię.


Homilia ks. bpa Józefa Zawitkowskiego z uroczystości dziękczynnych za beatyfikację O. Stanisława Papczyńskiego w niedzielę 28 października 2007 r. w Rzeczycy i w Luboczy

 

 

 

 

 

Fragmenty z powitania przed uroczystością w Luboczy wygłoszonego przez ks. Proboszcza Henryka Linarcika

Dziękujemy za dojrzały owoc Chrystusowej Łaski, jaki Kościół postawił nam przed oczy w dniu 16 września w Licheniu wynosząc na ołtarze Ojca Stanisława Papczyńskiego, który na tej ziemi w latach 1671-1673 dojrzewał w świętości pisząc „Regułę życia” nowego Zgromadzenia Księży Marianów.
Niech radość dzisiejszego dnia zaowocuje świętością naszego życia, nowym zapałem w pełnieniu swoich życiowych zadań, a nowy błogosławiony o. Stanisław Papczyński niech nam wszystkim wyprasza u Boga potrzebne łaski.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszych uroczystości w Rzeczycy i Luboczy składam serdeczne „Bóg zapłać”.
W sposób szczególny chciałem podziękować wszystkim mieszkańcom Luboczy, którzy dla upamiętnienia pobytu błogosławionego o. Stanisława Papczyńskiego w ich miejscowości tak pięknie odrestaurowali dawną kapliczkę i serdecznie przyjęli Gości.

 

MODLITWA POWSZECHNA

Do Boga, który słucha modlitwy i w naszych świętych objawia moc swego zbawienia wołajmy:

1. Błogosławiony o. Stanisław Papczyński służył Kościołowi.
- Prośmy za Kościół, za Ojca Świętego - świadka nadziei, aby został właściwie doceniony i przyjęty przez wszystkich ludzi na świecie.
Ciebie prosimy...

2. Bł. o. Stanisław pełnił w konfesjonale kapłańską posługę jednania.
- Prośmy, aby ludzie czynili pokutę, nawracali się i przez spowiedź jednali się z Bogiem i braćmi.
Ciebie prosimy...

3. Bł. o. Stanisław był czcicielem Niepokalanej
- Prośmy, aby pobożność Maryjna była inspiracją dla ludzi współczesnych w budowaniu pokoju i pomnażaniu dobra na ziemi.
Ciebie prosimy...

4. Bł. o. Stanisław kochał Polskę.
- Prośmy za naszą Ojczyznę, za rodziny, młodzież i dzieci aby przykład błogosławionego pomagał nam w chrześcijańskim życiu.
Ciebie prosimy...

5. Bł. o. Stanisław czczony jest w Polsce i tam gdzie są księża Marianie
- Prośmy o kanonizację Bł. Stanisława, aby w ten sposób był znany i czczony na całym świecie.
Ciebie prosimy...

6. Bł. o. Stanisław zgromadził nas dzisiaj w Luboczy, gdzie dojrzewał do świętości pisząc "Regułę życia" nowego Zgromadzenia Księży Marianów
- Prośmy za nas samych, abyśmy w naszym patronie rozpoznali szczególny znak czasu i wśród zmian historii trwali niezmiennie przy Chrystusie.
Ciebie prosimy...

Boże, nasz Ojcze, Ty wzbudzasz zawsze nowych świętych i przez nich ukazujesz światu swoją obecność, wysłuchaj nas i spraw, abyśmy umieli dobrze odczytać Twoje wezwania.
Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.