Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

wtorek, 19, luty 2019 01:39

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (17 lutego 2019 r.)

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 lutego 2019 r.

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

2. Rodziców, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas trwających ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 1600.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” interesujący artykuł o Inowłodzu „Idziego lubią filmowcy”. Najmłodszym czytelnikom polecamy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” z kalendarzem wielkopostnym.

5. Zapowiedź przedślubna:
- Wojciech Jan Rydz z Sadykierza, parafia Rzeczyca i Danuta Jadwiga Gawrysiak z parafii Podwyższenia Krzyża św. w Katowicach.

6. Jeszcze raz informujemy, że początkiem nowego roku obowiązuje nowy cennik za usługę odbioru i zagospodarowania odpadów cmentarnych. Odpady będą rozliczane według wagi odpadów znajdujących się w kontenerze, a nie jak dotychczas na podstawie ilości kontenerów. To oczywiście powiększy koszty utrzymania cmentarza. W ostatnim czasie za zgodą Urzędu Gminy usunięto z cmentarza 12 chorych drzew.

7. Kurs przedmałżeński w Parafii Nowe Miasto odbędzie się w dniach 8, 9 i 10 marca. Zapisy na kurs do końca lutego. Aby zaliczyć kurs należy uczestniczyć we wszystkich trzech dniach. Szczegółowy plan będzie przekazany osobom zainteresowanym.

8. Dzisiaj taca na zapłacenie rachunku za energię elektryczną z kościoła parafialnego. Rachunek za miesiąc grudzień i styczeń wynosi: zł. 5.409,95.

9. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

• +Antoniego Cerana z Brzegu,
  • +Kazimierza Gawędę z Gliny.

W poniedziałek 18 lutego o godz. 12.00 pogrzeb + Wandy Kobackiej z Gliny. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.