Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

niedziela, 18, sierpień 2019 21:23

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (11 sierpnia 2019 r.)

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
11 sierpnia 2019 r.

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz. 1800.

4. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.
Msze św. o godz. 700 – 900 i 1130. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół podczas wszystkich Mszy Świętych.

5. Zapowiedź przedślubna:

• Jacek Benedykt Kaczmarski z parafii w Spale i Agata Sudak z Luboczy parafia Rzeczyca.
  • Piotr Socha z Sadykierza i Karolina Grażyna Ceran z Luboczy , oboje parafia Rzeczyca.

6. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne i renowacje zabytkowej figury Rzeczyckiej Madonny. Uroczystość poświecenia podczas Sumy odpustowej 22 sierpnia. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów renowacji zabytkowej Madonny.

7. Mieszkańców Sadykierza strona szkoły proszę o dekoracje ołtarzy na najbliższą niedziele.

8. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” dodatek: płyta CD Pieśni patriotyczne i religijne w wykonaniu Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z solistami: Bogusławem Morka, Wiesławem Ochmanem, Arturem Rucińskim.

9. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Marię Legutowską lat 54 z Rzeczycy. Pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarł ś. p. Kazimierz Włodarczyk lat 70 z Sadykierza. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 1400. Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.