Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

wtorek, 25, czerwiec 2019 15:56

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (23 czerwca 2019 r.)

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
23 czerwca 2019 r.

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z Nieszporami i procesją eucharystyczną wokół świątyni.

2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 700; 730 i 1800.

3. W czwartek o godz. 1800 zakończenie Oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo wianków.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o godz. 700; 730 i 1800. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.

5. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 700; 730; 900 i 1800. Taca na daninę św. Piotra.

6. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

8. Zapowiedź przedślubna:

• Adrian Szymon Kobacki z Rzeczycy i Katarzyna Maria Krawczyk z par. NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim;
  • Tomasz Szczur z Grotowic, par. tutejsza i Karolina Pomykała z parafii w Białej Rawskiej.
  • Tomasz Stasiak z par. Mierzyce i Marzena Kobacka z par. Rzeczyca
  • Jakub Kosiacki z Rzeczycy i Martyna Szostek z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

9. W ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów renowacji zabytkowej drewnianej gotycko-renesansowej rzeźby Rzeczyckiej Madonny zebrano na tacę 4026 zł.
Serdecznie dziękuję także za ofiary indywidualne złożone w minionym tygodniu:

• bezimienne z Warszawy 100 zł.,
  • z ul. Hubala 500 zł.,
  • z ul. Granicznej 100 zł.,
  • z Sadykierza 200 zł.,
  • z Łęgu 300 zł.

10. W piątek w kościele schola parafialna nagrała materiał na płytę.

11. Dziękuję mieszkańcom Bobrowca za kwiaty do dekoracji kościoła. Na najbliższą niedzielę proszę parafian z Brzegu.

12. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitw.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.