Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

3.png3.png0.png5.png5.png0.png
Dzisiaj59
Wczoraj214
Ostatni tydzień273
Ostatni miesiąc5668
Wszystkie330550

2
odwiedzających na stronie

wtorek, 23, lipiec 2019 09:06

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (28 kwietnia 2019 r.)

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
28 kwietnia 2019 r.

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

3. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 1130 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum” (akt Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r.).

4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.

5. Z powodu Oktawy Wielkanocy w tym roku uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski obchodzimy we wtorek 30 kwietnia. Msza święta o godz. 700 – 730 - 900 i 1800.

6. Od środy 1 maja zapraszamy Msze święte i na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 1800. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

7. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 700 i 1130. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 900. Msza św. w Brzozowie zostanie odprawiona o godz. 1800.

8. W sobotę nauka dla bierzmowanych o godz. 900, a dla dzieci I Komunijnych o godz. 1000.

9. Zachęcamy do nabycia i lektury katolickiej prasy.

10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na inwestycje parafialne.

11. W Sadykierzu zakończyło się Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskim Obrazie. Proszę Parafian z Zawad o przejęcie Obrazu dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po Sumie.

12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś. p Józefa Dupczaka z Luboczy. Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.