Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

poniedziałek, 16, wrzesień 2019 10:59

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (12 maja 2019 r.)

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
12 maja 2019 r.

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Dzisiaj Msze święte o godz. 700 – 900 – 1130 w kościele. W Bobrowcu o godz. 1700 i w Glinie o godz. 1800.

2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października o godz. 1800.

4. Jutro o godz. 1800 Uroczystość Bierzmowania. Do sakramentu bierzmowania przystąpi 58 osób. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziców, rodziców chrzestnych i świadków bierzmowania.

5. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 26.dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 2 czerwca. Dzieci odbędą swoją spowiedź w sobotę 1 czerwca o godz. 900 Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych.

6. Tydzień wcześniej, w niedzielę 26 maja do udziału we Mszy Świętej o godz. 1130 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Spowiedź i nauka dla dzieci w sobotę 25 maja o godz. 900.

7. Wszystkich Czcicieli św. Stanisława Papczyńskiego zapraszamy do Luboczy do udziału we Mszy świętej w dniu Urodzin Świętego w sobotę 18 maja o godz. 1900.

8. Zapowiedzi przedślubne:

• Marcin Bigos z Rzeczycy i Dominika Katarzyna Lipska z Małej Woli, parafia w Czerniewicach.
  • Jarosław Piotr Kruk z Zawad, parafia Rzeczyca i Joanna Jałmużna z parafii Budziszewice.
  • Rafał Chaber i Kamila Domagała, oboje z parafii w Rzeczycy.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej : „tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

10. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

11. W minionym tygodniu  odbył się pogrzeb ś. p. Marianny Żegnałek Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.