Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

3.png3.png0.png5.png6.png0.png
Dzisiaj69
Wczoraj214
Ostatni tydzień283
Ostatni miesiąc5678
Wszystkie330560

2
odwiedzających na stronie

wtorek, 23, lipiec 2019 10:06

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (12 maja 2019 r.)

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
12 maja 2019 r.

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Dzisiaj Msze święte o godz. 700 – 900 – 1130 w kościele. W Bobrowcu o godz. 1700 i w Glinie o godz. 1800.

2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października o godz. 1800.

4. Jutro o godz. 1800 Uroczystość Bierzmowania. Do sakramentu bierzmowania przystąpi 58 osób. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziców, rodziców chrzestnych i świadków bierzmowania.

5. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 26.dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 2 czerwca. Dzieci odbędą swoją spowiedź w sobotę 1 czerwca o godz. 900 Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych.

6. Tydzień wcześniej, w niedzielę 26 maja do udziału we Mszy Świętej o godz. 1130 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Spowiedź i nauka dla dzieci w sobotę 25 maja o godz. 900.

7. Wszystkich Czcicieli św. Stanisława Papczyńskiego zapraszamy do Luboczy do udziału we Mszy świętej w dniu Urodzin Świętego w sobotę 18 maja o godz. 1900.

8. Zapowiedzi przedślubne:

  • Marcin Bigos z Rzeczycy i Dominika Katarzyna Lipska z Małej Woli, parafia w Czerniewicach.
  • Jarosław Piotr Kruk z Zawad, parafia Rzeczyca i Joanna Jałmużna z parafii Budziszewice.
  • Rafał Chaber i Kamila Domagała, oboje z parafii w Rzeczycy.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej : „tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

10. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

11. W minionym tygodniu  odbył się pogrzeb ś. p. Marianny Żegnałek Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.