Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

wtorek, 23, lipiec 2019 09:17

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (9 czerwca 2019 r.)

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
9 czerwca 2019 r.

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 1800 oraz w niedziele po Sumie.

4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta o godz. 700 – 730 i 1800.

5. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej z procesją światła odprawiamy w czwartek o godz. 1800.

6. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. O godz. 1130 Msza święta w intencji dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W „Gościu Niedzielnym” dodatek z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny płyta CD „Musicie być mocni”. W „Gościu” przeczytamy także o Rzeczyckiej Madonnie „ Starsza, niż sądzono”.

9. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 20 czerwca Msza święta i procesja do czterech ołtarzy o godz. 1130.

Proszę o przygotowanie ołtarzy:

• 1- przy Ośrodku Zdrowia – Kawęczyn,
  • 2- przy OSP tradycyjnie Strażacy i okoliczni mieszkańcy,
  • 3- w parku mieszkańcy bloków przy ul. Parkowej,
  • 4 przy kościele – Grotowice.

10. Zapowiedź przedślubna:

• Adrian Szymon Kobacki z Rzeczycy i Katarzyna Maria Krawczyk z par. NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim;
  • Tomasz Szczur z Grotowic, par. tutejsza i Karolina Pomykała z parafii w Białej Rawskiej.

11. W przyszłą niedziele ofiary na inwestycje parafialne.

12. Informacja o stanie prac i kosztach renowacji drewnianej rzeźby Madonny Rzeczyckiej.

13. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś. p. Jana Wiktorka i ś. p. Izabeli Wilczek. Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.