Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

wtorek, 23, lipiec 2019 09:08

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (16 czerwca 2019 r.)

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
16 czerwca 2019 r.

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. Dzisiaj o godz. 1130 Msza święta w intencji dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji.

3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie; Asystę, KŻR, Chór parafialny, Lektorów, Ministrantów, Orkiestrę Gminną, Strażaków, Młodzież Strażacką, Harcerzy i Zuchów. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1130, po której wyruszy procesja.

4. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy:

• 1 przy Ośrodku Zdrowia – Kawęczyn,
  • 2 przy OSP tradycyjnie Strażacy i okoliczni mieszkańcy,
  • 3 w parku mieszkańcy bloków przy ul. Parkowej,
  • 4 przy kościele – Grotowice.

5. Dziewczynki I Komunijne i Rocznicowe pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 1700.

6. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z Nieszporami i procesją wokół kościoła codziennie o godz. 1800.

7. Zapowiedź przedślubna:

• Adrian Szymon Kobacki z Rzeczycy i Katarzyna Maria Krawczyk z par. NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim,
  • Tomasz Szczur z Grotowic, par. tutejsza i Karolina Pomykała z parafii w Białej Rawskiej.

8. Dzisiaj ofiary na pokrycie kosztów renowacji zabytkowej drewnianej gotycko-renesansowej rzeźby Rzeczyckiej Madonny. Dziękuję za ofiary bezimienne złożone w minionym tygodniu na ten cel: z ul. Granicznej 500 zł, z ul. Zachodniej 100 zł, z ul. Niskiej 100 zł, z ul. Słonecznej 500 zł.

9. W piątek w kościele schola parafialna nagrywa płytę.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

11. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

12. Proszę mieszkańców Bobrowca o kwiaty do dekoracji kościoła.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś. p. Józefę Biniendę i ś. p. Stanisławę Grzejszczyk. Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.