Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

poniedziałek, 18, listopad 2019 23:40

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (18 sierpnia 2019 r.)

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
18 sierpnia 2019 r.

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 1800.

3. W czwartek w naszej Parafii odpust Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 700 i 900. Uroczysta Suma z poświęceniem odrestaurowanej zabytkowej Madonny o godz. 1130. Zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian, Gości, Orkiestrę Gminną, Chór Parafialny, Asystę, Lektorów, Ministrantów, Strażaków, Harcerzy, Zuchów, dziewczynki do sypania kwiatów w procesji eucharystycznej. Proszę mieszkańców Sadykierza o przygotowanie Liturgii Słowa i Procesji z darami Ołtarza.

4. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

5. W niedzielę 25 sierpnia w naszej Gminie Dożynki. Msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 1130.

6. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

7. Zapowiedź przedślubna:

• Jacek Benedykt Kaczmarski z parafii w Spale i Agata Sudak z Luboczy parafia Rzeczyca.
  • Piotr Socha z Sadykierza i Karolina Grażyna Ceran z Luboczy , oboje parafia Rzeczyca.

8. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na pokrycie kosztów renowacji zabytkowej figury Rzeczyckiej Madonny.

9. W środę ok. godz. 1000 zatrzymają się u nas uczestnicy rowerowej pielgrzymki z Przasnysza ( miejsce chrztu św. Stanisława Kostki) na Jasna Górę.

10. Mieszkańcom Sadykierza strona szkoły dziękuję za dekoracje ołtarzy. Na uroczystość parafialnego odpustu proszę drugą część Sadykierza.

11. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb ś. p. Kazimierza Włodarczyka z Sadykierza. Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.