Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

poniedziałek, 18, listopad 2019 23:42

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (8 września 2019 r.)

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
8 września 2019 r.

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu. 8 września wspominamy ze czcią i wdzięcznością narodziny Matki Bożej. Święto to pobudza nas w szczególny sposób do dziękczynienia za ten wielki dar Bożej Miłości. Zgodnie ze zwyczajem dzisiaj podczas Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.1800.

4. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w piątek 13 września o godz. 1800.

5. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz.700- 730- 900-1600.

6. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Spotkania formacyjne dzieci I komunijnych w drugie niedziele miesiąca, a kandydatów do bierzmowania w trzecie niedziele, poczynając od października.

7. Od jutra nowy porządek godzin otwarcia biura parafialnego.

8. Zapowiedź przedślubna:

• Cezary Stolarski z Sadykierza par. Rzeczyca i Monika Stańczy z par. św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej.
  • Rafał Kobacki z Zawad i Natalia Gołębiewska z Krzemienicy.

9. Dziękuję za ofiary na pokrycie kosztów renowacji zabytkowej figury Rzeczyckiej Madonny. W przyszła niedzielę taca inwestycyjna.

10. Parafianom z ul. Tomaszowskiej, Zachodniej, Polnej, Akacjowej dziękuję za piękne kwiaty na ołtarze. Na przyszłą niedzielę proszę o kwiaty parafian z ul. Niskiej, Hubala i Słonecznej.

11. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś. p. Tadeusza Bojdo lat 76 z Bobrowca. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 1300. Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.