Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

poniedziałek, 18, listopad 2019 23:45

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (22 września 2019 r.)

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
22 września 2019 r.

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

2. W poniedziałek 23 września parafialny dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w diecezji. Msza święta o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa. Zapraszamy wszystkich Parafian, młodzież kandydatów do bierzmowania, Koła Żywego Różańca. Będzie zanosić prośby do Boga w tej intencji.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 1800.

4. W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do sakramentów I komunii świętej i bierzmowania. Spotkania dzieci w drugie niedziele miesiąca a kandydatów do bierzmowania w trzecie o godz. 900, poczynając od października. Uroczystość I Komunii świętej będzie 7 czerwca o godz. 1130. Sakrament bierzmowania w dniu 27 maja o godz. 1800 udzieli ks. biskup Andrzej Dziuba.

5. Zapowiedź przedślubna:

• Tomasz Michał Dziki z par. Sierzchowy i Dominika Natalia Król z par. tut.

6. Dziękuję za ofiary na renowację figury Rzeczyckiej Madonny.

7. Nowożeńcom dziękuję za kwiatowe dekoracje ołtarzy. Na najbliższą niedzielę proszę Parafian z ul. Mościckiego i Parkowej.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, kart pocztowych i kalendarzy. Polecamy tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700 pod przewodnictwem ks. Marcina wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystość odpustową św. Michała do sanktuarium w Studziannej.

10. Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby+ Kazimierza Janickiego, +Karola Sochy lat 99 i +Edyty Tulin, lat 21.  Wieczny odpoczynek.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.