Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

poniedziałek, 18, listopad 2019 23:43

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (29 września 2019 r.)

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
29 września 2019 r.

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

2. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz. 1600 oraz w niedziele po Sumie.

3. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni podczas Różańca we wtorek.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Spowiedź św. w piątek o godz.700 – 900 i 1600. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. godz.800.

5. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne, parafianom z ul. Mościckiego i Parkowej za kwiatowe dekoracje ołtarzy. Na najbliższą niedzielę prosimy Parafian z ul. Zielonej i Zakątnej.

6. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, kart pocztowych i kalendarzy. Polecamy tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 700 pod przewodnictwem ks. Marcina wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystość odpustową św. Michała do sanktuarium w Studziannej.

8. Zachęcamy chłopców do włączenia się w grono liturgicznej służby ołtarza. Ministrantura to posługa podczas Liturgii, formacja duchowa i ludzka. Rodziców i ich synów zachęcamy do kontaktu z ks. Marcinem. Spotkania ministrantów odbywają się w soboty o 900.

9. W niedzielę, 22 września zmarł w wieku 68 lat, ś.p. ks. Bolesław Kuśmirek proboszcz parafii Bedlno, wikariusz Rzeczycy w latach 1976-1977. Ś.p. Ksiądz Bolesław został pochowany na cmentarzu w Bedlnie. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.