Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

4.png5.png3.png7.png0.png2.png
Dzisiaj106
Wczoraj747
Ostatni tydzień1752
Ostatni miesiąc17744
Wszystkie453702

5
odwiedzających na stronie

środa, 27, maj 2020 05:16

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (6 października 2019 r.)

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
6 października 2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz.1600 a w niedziele po Sumie.

4. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

5. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W diecezji łowickiej Uroczystość błogosławionego Honorata Koźmińskiego, głównego Patrona diecezji.

6. W niedzielę 13 października o godz. 1130 uroczysta Msza święta dziękczynna z okazji Jubileuszu 50- lecia Małżeństwa siedmiu par z terenu naszej Gminy. Podczas Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

7. Nabożeństwo Fatimskie z procesją światła w niedzielę o godz. 1800.

8. Msza św. i nauka dla dzieci I Komunijnych w przyszłą niedziele o godz. 900.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

10. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne, parafianom z ul. Zielonej i Zakątnej za piękne kwiatowe dekoracje ołtarzy.

11. Dzisiaj taca z głównej Mszy św. na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

12. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

13. Pan Bóg powołał do wieczności ś. p. Piotra Siedleckiego lat 80. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 1200. Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.