wtorek, 16, kwiecień 2024 06:11

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (8 maja 2016 r.)

Wniebowstąpienie Pańskie
8 maja 2016 r.

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje. Po Sumie nabożeństwo i procesja Eucharystyczna. O godz. 18.00 Msza św. w Kawęczynie.

2. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. Jutro także rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem litanii loretańskiej.

4. Od poniedziałku po Mszy świętej wieczornej przygotowanie kandydatów do bierzmowania. W piątek o godz. 16.00 spowiedź kandydatów, świadków i rodziców. Uroczystość bierzmowania w sobotę o godz. 17.00.

5. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwa Fatimskie w naszej Parafii będziemy odprawiać 13-ego dnia każdego miesiąca od maja do października 2016 roku włącznie. Początek 13 maja 2016 r. O godz. 19.00 Msza święta z tematycznym kazaniem. Po różańcu ruszymy z procesją wraz z zapalonymi świecami dookoła kościoła. Modlitwę naszą zakończymy wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Inicjatywa ta jest naszym dziękczynieniem za dar świętego Jana Pawła II, który z Fatimą i Matką Bożą był szczególnie związany, oraz za kanonizacje bł. Ojca Stanisława Papczyńskiego, czciciela Maryi i założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, który na terenie naszej parafii wzrastał ku Świętości.

6. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie podczas Mszy Świętej można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

7. Uroczystość Prymicji Kapłańskich ks. Michała Zbrojkiewicza, Pallotyna z Ołtarzewa w niedzielę 22 maja o godz. 11.30.

8. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej w niedzielę 29 maja o godz. 11.30.

9. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na nowe ogrodzenie cmentarza.

11. Bóg zapłać wiernym z Brzegu za dekoracje ołtarzy kwiatami. W przyszłym tygodniu kwiaty na ołtarze podaruje bierzmowana młodzież.

12. Za tydzień taca przeznaczona na Światowe Dni Młodych w Krakowie. A dzisiaj ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze.

13. Zapowiedź przedślubna : Damian Kałamajski z Luboczy, parafia Rzeczyca i Justyna Ostalska z par. Najświętszej Eucharystii w Łodzi.

14. Panom i paniom Stanisławom oraz pozostałym solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, Pierwszej Komunii świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. Tych, którzy ostatnio odeszli od nas do domu Ojca, polecamy naszym modlitwom. W piątek odbył się pogrzeb + Władysława Góreckiego z Rzeczycy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 9 V – św. Stanisław, biskup i męczennik, patron naszej Ojczyzny, dbający o powierzonych sobie wiernych, wspomagający ubogich i niewahający się wypomnieć królowi Bolesławowi Śmiałemu jego grzesznego postępowania;
  • 14 V – św. Maciej, wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, męczennik.