czwartek, 28, marzec 2024 11:09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (20 sierpnia 2017 r.)

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
20 sierpnia 2017 r.

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Uroczystością Odpustu Parafialnego ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Msze św. o godz. 700-900 i Suma w intencji parafian o godz. 1130. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Chór, Asystę, Strażaków, Koła Żywego Różańca, Ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów, Orkiestrę Gminną. Proszę mieszkańców Brzozowa o przygotowanie na Sumie procesji z darami ołtarza w strojach ludowych.

2. W poniedziałek 21 sierpnia 2017 roku o godz. 1800 w przeddzień Odpustu Parafialnego Niepokalanego Serca Maryi do naszej Parafii zostaną wprowadzone relikwie Świętych Dzieci Fatimskich Hiacynty i Franciszka. Pozostaną w naszym kościele w Odpustową Uroczystości aż do piątku.. Istnieje możliwość zabrania relikwii do domów na modlitwę rodzinną. Jeżeli ktoś pragnie zaprosić Święte Dzieci Fatimskie do swojego domu proszę o zgłoszenie.

3. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Podczas tego dziękczynienia w naszej wspólnocie gminnej, która została zaplanowana na 27 sierpnia o godz. 1130 będziemy prosić Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmiemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr.

4. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce, będziemy prosili Chrystusa Króla oraz Jego Matkę, którą w środy wzywamy jako Nieustająca Pomoc, podczas Mszy Świętej o godz. 1800 i podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.

6. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską . Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Mimo soboty porządek Mszy Świętych w ten uroczysty dzień w naszej parafii będzie świąteczny: godz. 700 – 900 i 1200.

7. Zachęcam do nabycia i lektury tygodników katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

8. Dziękuję wszystkich, którzy licznie uczestniczyli w Święto Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia w koncercie pieśni Maryjnych „Totus Tuus Maryja” w wykonaniu Anny Cymmerman-sopran z Teatru Wielkiego w Łodzi i Jacka Malanowskiego.

9. Dzisiaj taca na cele inwestycyjne w parafii. Dziękuję za ofiary otrzymane w tym tygodniu: trzy ofiary bezimienne po 100 zł na remont organistówki, dwie po 100 zł i jedna 300 zł. na parkan cmentarny.

10. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie po raz kolejny organizuje zbiórkę zbędnych w gospodarstwach domowych, biurowych zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Fundusze uzyskane z przetworzenia będą wsparciem działalności humanitarnej prowadzonej przez misjonarzy. W naszej parafii zbiórka do 29 sierpnia do godz. 1200. Miejsce składowania przy parafialnym budynku gospodarczym.

11. Proszę mieszkańców Zawad o kwiaty na ołtarze na przyszłą niedzielę dożynkową.

12. W czwartek odbył się pogrzeb ś.p. Bolesława Sochy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.