czwartek, 28, marzec 2024 23:24

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (21 kwietnia 2019 r.)

NIEDZIELA WIELKANOCNA
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
21 kwietnia 2019 r.

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

2. Dziś i jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jeszcze o godz. 700-900 i 1130. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich.

3. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

4. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.

5. Zachęcamy do nabycia i lektury świątecznej katolickiej prasy.

6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na inwestycje parafialne.

7. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali Diecezjalny Dom Kapłana Seniora.

8. Zapowiedzi:

• Michał Pietrzak z parafii św. Józefa w Ciechanowie i Anna Katarzyna Czupryn z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O ewentualnych przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafie narzeczonych.

9. Egzamin dzieci I Komunijnych 26 kwietnia o godz. 1700 na plebani. Alby I Komunijne będą do odebrania w niedzielę 28 kwietnia po Mszy św. o godz.900.

10. Egzamin kandydatów do bierzmowania 27 kwietnia o godz. 1000.

11. Siostry Nazaretanki oraz Parafia Św. Jana Chrzciciela w Łęgonicach serdecznie zapraszają na XXX Pielgrzymkę śladami Bł. Franciszki Siedliskiej z Roszkowej Woli do Żdżar w dniu 27 kwietnia 2019 r. Program na afiszu w gablocie.

12. W Sadykierzu zakończyło się Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskim Obrazie . Proszę Parafian z Zawad o przejęcie Obrazu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po Sumie.

13. XV Diecezjalne Czuwanie Młodzieżowe w intencji powołań odbędzie się 11 maja 2019 roku o godz. 1900 w parafii pw. św. Jakuba w Skierniewicach.

14. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

15. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta Wielkanocne życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.