piątek, 29, marzec 2024 07:50

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (6 września 2020 r.)

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
6 września 2020 r.

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Msza święta dla dzieci, młodzieży, rodziców o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dzisiaj o godz. 1130.

3. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Msza święte o godz. 700 – 800 i 1800 z poświęceniem ziarna siewnego i nasion.

4. Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 1800.

5. W sobotę 12 września o godz. 1800 w sali katechetycznej druga nauka dla narzeczonych.

6. W niedzielę 13 września na Mszy św. o godz. 900 poświęcenie przyborów szkolnych. Po Mszy św. spotkanie z firmą KRAW-BIEL dzieci, które przystąpią do I komunii Świętej 4 października b.r. w sprawie nowej miary alb.

7. Nabożeństwo Fatimskie z procesją światła w niedzielę 13 września o godz. 1800.

8. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje oraz bieżące utrzymanie naszego kościoła. Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W przyszłą niedzielę taca na diecezjalne środki przekazu społecznego.

9. Zapowiedź przedślubna:

• Bartosz Łukasz Karwat z Sadykierza, parafia Rzeczyca i Anna Milczarek z parafii w Boguszycach.
  • Konrad Muszyński z Sadykierza, parafia Rzeczyca i Ewelina Tazbir z parafii św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim.
  • Łukasz Kamil Pardej z Rzeczycy i Monika Maria Sangórska z Jeziorca, parafia Łęgonice.
  • Dariusz Patryk Ostrowski z parafii św. Stanisława Biskupa w Warszawie i Dominika Bors z Rzeczycy.

10. Proszę o zainteresowanie się prasą katolicką. Są bieżące wydania tygodników „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięcznik dla dzieci ”Mały Gość’.

11. W poczuciu odpowiedzialności za naszych bliźnich powinniśmy w kościołach zachowywać wymogi sanitarne. Prosimy o modlitwę w intencji ustania pandemii.

12. W piątek  odbył się pogrzeb śp. +Mariana Stańczyka z Sadykierza. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.