piątek, 19, kwiecień 2024 12:03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (13 września 2020 r.)

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
13 września 2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 900 poświęcenie przyborów szkolnych. Po Mszy św. spotkanie z firmą KRAW-BIEL dzieci, które przystąpią do I komunii Świętej 4 października b.r. w sprawie nowej miary alb.

3. Nabożeństwo Fatimskie z procesją światła dzisiaj o godz. 1800.

4. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

5. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

6. Do Tej, która tyle wycierpiała pod krzyżem, skierujemy osobiste prośby w środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy Świętej o godz. 1800.

7. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

8. W sobotę 19 września o godz. 900 nauka dla dzieci przed uroczystością I Komunii świętej.

9. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje oraz bieżące utrzymanie naszego kościoła. Dzisiaj taca na diecezjalne środki przekazu społecznego.

10. Zapowiedź przedślubna:

• Bartosz Łukasz Karwat z Sadykierza, parafia Rzeczyca i Anna Milczarek z parafii w Boguszycach.
  • Konrad Muszyński z Sadykierza, parafia Rzeczyca i Ewelina Tazbir z parafii św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim.
  • Łukasz Kamil Pardej z Rzeczycy i Monika Maria Sangórska z Jeziorca, parafia Łęgonice.
  • Dariusz Patryk Ostrowski z parafii św. Stanisława Biskupa w Warszawie i Dominika Bors z Rzeczycy.
  • Mateusz Marek Karliński z parafii św. Wojciecha w Ujeździe i Wioleta Walentyna Ceran z Luboczy parafia Rzeczyca.

11. Proszę o zainteresowanie się prasą katolicką. Są bieżące wydania tygodników „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” Jest kalendarz diecezjalny na 2021 rok.

12. W poczuciu odpowiedzialności za naszych bliźnich powinniśmy w kościołach zachowywać wymogi sanitarne. Prosimy o modlitwę w intencji ustania pandemii.

13. Nowożeńcom dziękujemy za dekoracje ołtarzy. Na najbliższą niedzielę proszę mieszkańców Sadykierza (prawa strona ) o kwiaty.

14. Informacja o Powszechnym Spisie Rolnym.

15. We wtorek o godz. 1300 pogrzeb śp. Władysławy Świderek z Sadykierza. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.