2023 IX-XII dawna organistówka,
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego oraz logotypu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza - prace budowlano-wykończeniowe przy organistówce - etap II

  • koszt zadania 188.583,19 zł
  • dofinansowanie z MKiDN 150.000,00 zł

23.08.2023 r.


 

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.





Rzeczyca, powstające muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza – prace budowlano -wykończeniowe przy organistówce:

  • wykonanie ścianek działowych wraz z izolacjami cieplnymi, przeciwwilgociowymi i przeciwdźwiękowymi,
  • montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia,
  • montaż instalacji wentylacji.

Dofinansowano w kwocie 190.000,00 zł. (słownie sto dziewięćdziesiąt tysięcy zł.) ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Umowa z dnia 21.07.2022 r.


Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

1.png5.png0.png3.png8.png3.png8.png
Dzisiaj442
Wczoraj688
Ostatni tydzień1130
Ostatni miesiąc4804
Wszystkie1503838

9
odwiedzających na stronie

wtorek, 09, czerwiec 2026 11:25

Zaproszenia maj/czerwiec 2026

Już po raz trzynasty kobiety z terenu Diecezji Łowickiej wyruszą wspólnie do Sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach na Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „(Wy)słuchana”.

Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 6 czerwca 2026 r. Rozpoczęcie zaplanowano o godz. 8:00 przy Parafia św. Barbary w Głownie. Uczestniczki przejdą wspólnie do sanktuarium w Domaniewicach, gdzie centralnym punktem będzie Eucharystia oraz wspólna modlitwa przed wizerunkiem Matki Bożej.

Hasło tegorocznego pielgrzymowania zwraca uwagę na potrzebę dialogu, obecności i wzajemnego słuchania. W programie przewidziano modlitwę, konferencje, świadectwa, śpiew oraz czas osobistego zawierzenia swoich intencji Maryi.

Organizatorzy zachęcają, by zaprosić do udziału mamy, córki, siostry, przyjaciółki i wszystkie kobiety poszukujące chwili duchowego umocnienia i wspólnoty.

 

W dniach 5–7 czerwca 2026 roku w miejscowości Pobiedna koło Nowego Miasta nad Pilicą odbędą się rekolekcje dla kobiet pod hasłem: „Perła ukryta w roli. O odzyskaniu swojej wartości”.

Spotkanie poprowadzi Irena Neumeuler – teolog, trener i mentor wspierający kobiety w odkrywaniu ich tożsamości, wartości oraz kobiecego piękna.

Organizatorzy zapraszają kobiety, które pragną zatrzymać się na chwilę, odnaleźć przestrzeń modlitwy, refleksji i duchowego umocnienia.

W programie przewidziano:
– konferencje z elementami warsztatów
– Eucharystię
– adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
– wspólny czas rozmowy i odpoczynku.

Miejsce: Pobiedna 127, 26-420 Nowe Miasto nad Pilicą

Termin: 5–7 czerwca 2026 r.Zapisy: https://forms.office.com/e/6NNjKn3Pf3

Informacje: 518 642 566

 

22 maja 2026 roku do kin w całej Polsce trafi film dokumentalny „Posłani” w reżyserii Dariusza Walusiaka. Produkcja już dziś znajduje się w repertuarze kilkudziesięciu kin i spotyka się z bardzo dobrym odbiorem podczas pokazów przedpremierowych.

Film opowiada o współczesnej duchowości świeckich oraz o ludziach, którzy traktują wiarę jako realne doświadczenie wpływające na codzienne życie, relacje i podejmowane decyzje. Twórcy pokazują m.in. środowiska Wojowników Maryi oraz Męskiego Różańca – wspólnoty gromadzące coraz więcej młodych mężczyzn poszukujących modlitwy, wspólnoty i głębszego życia religijnego.

Centralną postacią filmu jest Michał Ulewiński, który przeszedł przez Polskę ponad 1650 kilometrów, niosąc 15-kilogramowy krzyż. Jego pielgrzymka stała się świadectwem modlitwy, pokuty, nawrócenia i odpowiedzialności świeckich za współczesny Kościół.

„Posłani” to nie tylko film religijny, ale również opowieść o poszukiwaniu sensu, wspólnoty i nadziei. Bohaterowie filmu mówią o swoich kryzysach, doświadczeniu nawrócenia oraz odkrywaniu wiary jako źródła siły w codziennym życiu.

Twórcy zapraszają także parafie, wspólnoty i grupy zorganizowane do organizowania pokazów specjalnych i parafialnych.

Szczegóły o filmie:
http://www.rafaelfilm.pl/poslani

Zwiastun:
https://www.youtube.com/watch?v=Mbt1IZdNmXc

Informacje o pokazach grupowych:
https://rafaelfilm.pl/instrukcja/

 

W sobotę 16 maja 2026 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych.

Spotkanie adresowane jest do rodzin i osób dotkniętych doświadczeniem śmierci dziecka – zarówno dzieci nienarodzonych, jak i narodzonych, zmarłych w okresie prenatalnym, wskutek choroby, wypadków czy śmierci samobójczej.

Program pielgrzymki:
godz. 12.00 – Msza Święta
godz. 12.45 – adoracja oraz akt zawierzenia utraconych dzieci Bożemu Miłosierdziu.

Organizatorzy podkreślają, że pielgrzymka ma być przestrzenią modlitwy, pamięci, nadziei oraz duchowego wsparcia dla rodzin przeżywających żałobę po stracie dziecka.

Przed wejściem do bazyliki rozdawane będą świece oraz karty, na których będzie można wpisać imię zmarłego dziecka. Zostaną one przyniesione podczas procesji z darami.

Szczegółowe informacje:
https://www.misericordia.eu/pl/MISERICORDIA-kalendarium/article/sobota-16-maja/

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2026.  Wszystkie prawa zastrzeżone.