Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

wtorek, 02, czerwiec 2020 13:18

VIII Dzień Papieski Jan Paweł II - "Wychowawca młodych" Rzeczyca, 12 października 2008

Tegoroczny Dzień Papieski był szczególnie wyjątkowy, gdyż zbiegł się z 30 rocznicą objęcia Stolicy Apostolskiej przez Jana Pawła II.

Pamięci Wielkiego Polaka poświęcone były katechezy, szkolne apele, gazetki tematyczne, projekcje filmów. PSP w Rzeczycy zorganizowała konkurs: ”Mój Wychowawca - Jan Paweł II”, który został przeprowadzony w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej. Honorowy patronat nad konkursem objął ks. Proboszcz Henryk Linarcik, który wspólnie z p. Dyrektor B. Bors jest fundatorem nagród.

Podczas Dnia Papieskiego pięknej dekoracji kościoła parafialnego dopełniła prezentacja konkursowych prac. Uczniowskie wiersze, poświęcone Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II, składały się na program artystyczny uświetniający ten szczególny Dzień. Liturgiczną oprawę Mszy świętej przygotowali uczniowie, a ministranci kwestowali na stypendia dla ubogich uczniów (w ramach akcji charytatywnej: ”Dzielmy się miłością”). Na sumie śpiewał dziecięcy chór Gminnego Ośrodka Kultury.

Przeżywając VIII Dzień Papieski kolejny raz mogliśmy uświadomić sobie, Kim był, jest i będzie dla nas - Polaków i chrześcijan- Jan Paweł II… SANTO SUBITO!!!

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.