Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

wtorek, 19, listopad 2019 02:13

Pielgrzymka katechetów 20 września 2008

20 września 2008 roku do Rzeczycy przybyło około trzystu katechetów i nauczycieli Diecezji Łowickiej. Pielgrzymkę pod hasłem „Dla mnie żyć, to Chrystus” zorganizował Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Łowickiej.

O godz. 9,00 w naszym kościele parafialnym po przywitaniu pielgrzymów ks. Proboszcz Henryk Linarcik zapoznał obecnych z historią parafii oraz z postaciami: rzeczyckiego plebana ks. Jędrzeja Kitowicza, pisarza i historyka, autora „Opisu obyczajów za panowania Augusta III” i błogosławionego o. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, który na terenie naszej parafii w Luboczy, pełniąc obowiązki kapelana na dworze Karskich napisał „Regułę życia” nowego zgromadzenia, oraz ascetyczne dzieło „Mistyczna Świątynia Boża”. Następnie ks. wikariusz odmówił modlitwy za wstawiennictwem o. błogosławionego Stanisława Papczyńskiego i relikwiarzem udzielił błogosławieństwa. Pielgrzymi pieszo modląc sie na różańcu i słuchając rozważań w oparciu o Listy Apostolskie Św. Pawła udali się do Inowłodza. Tam w kościele św. Michała Archanioła J.E. Biskup Łowicki Andrzej Dziuba odprawił uroczystą Mszę świętą i wygłosił do katechetów homilię. Po liturgii pielgrzymi przeszli do zabytkowego kościoła św. Idziego, gdzie po modlitwach i błogosławieństwie zakończono pielgrzymkę.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.