Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

3.png3.png0.png6.png7.png7.png
Dzisiaj186
Wczoraj214
Ostatni tydzień400
Ostatni miesiąc5795
Wszystkie330677

2
odwiedzających na stronie

wtorek, 23, lipiec 2019 22:41

DZIEŃ DZIECI I MŁODZIEŻY 13 czerwca 2007

Spotkanie kongresowe dzieci i młodzieży zostało potraktowane jako wyjątkowe wydarzenie w życiu całej szkoły i parafii. Wcześniej młodzież zapoznała się z tematem Kongresu w szkołach na lekcjach religii. Wydarzenie I Kongresu Eucharystycznego Diecezji Łowickiej było dodatkowo rozpowszechnione przez okolicznościowe gazetki i plakaty wykonane przez uczniów, oraz informacjami na stronie internetowej parafii.

Punktem centralnym była Eucharystia. Przewodniczący uczniów Arkadiusz Jeleń na początku Mszy świętej wprowadził w atmosferę dnia kongresowego.

Młodzież wysłuchała fragmentu homilii Jana Pawła II z 14 czerwca 1999 roku wypowiedzianej podczas pielgrzymki w Łowiczu. W Modlitwie Powszechnej gimnazjaliści modlili się za Kościół, Biskupa, Diecezję, kapłanów, rodziców i nauczycieli. Na końcu liturgicznego zgromadzenia młodzież szkolna, ministranci i lektorzy poprowadzili przygotowane przez siebie rozważania i dziękczynne modlitwy.

Po Mszy Świętej rozpoczął się konkurs piosenki religijnej w którym wystąpiło 16 osób. Poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki i młodzi wykonawcy wykazali się dużym talentem. Jury po długiej naradzie postanowiło przyznać w poziomie szkół podstawowych pierwsze miejsce :Aleksandrze Szczur, drugie Aleksandrze Gruda, trzecie Patrycji Pązik. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce przyznano Annie Rydz, drugie Jakubowi Kąckiemu, trzecie grupie kl. III d i II c. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i figurki Aniołów.

W tym samym dniu w środowiskowej hali sportowej przy naszym gimnazjum miały miejsce rozgrywki sportowe w halowej piłce nożnej, w piłce siatkowej, w tenisie stołowym i siłowaniu na rękę w kategorii dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy otrzymali przygotowane przez parafie dyplomy i nagrody.

Proboszcz Parafii Św. Katarzyny w Rzeczycy wyraża wielkie uznanie i podziękowanie Dyrekcjom Szkół, nauczycielom i katechetom za pomoc w zorganizowaniu dnia Kongresowego.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.