Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

niedziela, 22, wrzesień 2019 20:56

DZIEŃ DZIECI I MŁODZIEŻY 13 czerwca 2007

Spotkanie kongresowe dzieci i młodzieży zostało potraktowane jako wyjątkowe wydarzenie w życiu całej szkoły i parafii. Wcześniej młodzież zapoznała się z tematem Kongresu w szkołach na lekcjach religii. Wydarzenie I Kongresu Eucharystycznego Diecezji Łowickiej było dodatkowo rozpowszechnione przez okolicznościowe gazetki i plakaty wykonane przez uczniów, oraz informacjami na stronie internetowej parafii.

Punktem centralnym była Eucharystia. Przewodniczący uczniów Arkadiusz Jeleń na początku Mszy świętej wprowadził w atmosferę dnia kongresowego.

Młodzież wysłuchała fragmentu homilii Jana Pawła II z 14 czerwca 1999 roku wypowiedzianej podczas pielgrzymki w Łowiczu. W Modlitwie Powszechnej gimnazjaliści modlili się za Kościół, Biskupa, Diecezję, kapłanów, rodziców i nauczycieli. Na końcu liturgicznego zgromadzenia młodzież szkolna, ministranci i lektorzy poprowadzili przygotowane przez siebie rozważania i dziękczynne modlitwy.

Po Mszy Świętej rozpoczął się konkurs piosenki religijnej w którym wystąpiło 16 osób. Poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki i młodzi wykonawcy wykazali się dużym talentem. Jury po długiej naradzie postanowiło przyznać w poziomie szkół podstawowych pierwsze miejsce :Aleksandrze Szczur, drugie Aleksandrze Gruda, trzecie Patrycji Pązik. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce przyznano Annie Rydz, drugie Jakubowi Kąckiemu, trzecie grupie kl. III d i II c. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i figurki Aniołów.

W tym samym dniu w środowiskowej hali sportowej przy naszym gimnazjum miały miejsce rozgrywki sportowe w halowej piłce nożnej, w piłce siatkowej, w tenisie stołowym i siłowaniu na rękę w kategorii dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy otrzymali przygotowane przez parafie dyplomy i nagrody.

Proboszcz Parafii Św. Katarzyny w Rzeczycy wyraża wielkie uznanie i podziękowanie Dyrekcjom Szkół, nauczycielom i katechetom za pomoc w zorganizowaniu dnia Kongresowego.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.