Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

3.png3.png0.png6.png7.png6.png
Dzisiaj185
Wczoraj214
Ostatni tydzień399
Ostatni miesiąc5794
Wszystkie330676

2
odwiedzających na stronie

wtorek, 23, lipiec 2019 22:30

Rekolekcje u sióstr Bernardynek w Łowiczu 18-22 lipca 2011

 

W dniach od 18 do 22 lipca 2011 r. pięć dziewcząt, uczennic naszego Gimnazjum uczestniczyło w rekolekcjach organizowanych przez siostry Bernardynki w Łowiczu. W programie były poranne i wieczorne nabożeństwa, codzienne konferencje, wyjazd do Niepokalanowa, a także indywidualne rozmowy z siostrami. Te dni, były dla nas pogłębieniem wiary, odnalezieniem odpowiedzi na wiele pytań, wyciszeniem się i modlitwą o wybór właściwej drogi w naszym dalszym życiu, o nasze powołanie, nie musi być ono zakonne ale również być dobrą matką, żoną. Abyśmy we wszystko co robimy, wkładały całe serce. Spędziłyśmy cudownie swój czas, poznałyśmy wspaniałych ludzi, zbliżyłyśmy się do Boga. Na konferencjach, długich rozmowach, głębokiej i szczerej modlitwie dostrzegłyśmy, że wszystko co się dzieje tu na Ziemi jest wolą Bożą. Nigdy nie możemy się poddawać, w trudnych chwilach powinniśmy korzystać z daru, jakim jest modlitwa. Pamiętać o tym, że jesteśmy dziećmi Boga. To właśnie On znał nas, zanim zostaliśmy ukształtowani w łonie matki. Nie możemy się lękać, bo Pan jest z nami aby nas chronić. Dziękujemy siostrom za rozmowy, opiekę i wszystko co dla nas zrobiły, a księdzu proboszczowi za inicjatywę wyjazdu.

 

Agata Chaber

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.