Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

poniedziałek, 18, listopad 2019 00:43

NMP Królowej Polski - 3 maja 2013 roku

1. W dzisiejszą uroczystość wpatrujemy się w Maryję – Królową Polski, główną Patronkę naszego narodu. W duchu aktu oddania naszych dziadów i ojców, i my powierzamy Jej wszystkie trudne osobiste sprawy, problemy naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny. Nie prosimy o zbytek i dobrobyt, ale o opiekę na naszej drodze do Boga. Modlimy się, aby była to wspólna droga wielu narodów, które nazywają Maryję swoją Królową. Duchowo łączymy się z Jasną Górą, z której króluje nam od tylu wieków. Maryja nigdy nas nie zawiodła, nawet w najtrudniejszych momentach naszej historii.

2. Ale dzisiejsza uroczystość posiada również wymiar patriotyczny. Jest to bowiem kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy właśnie Maryi – Królowej trudne budowanie demokracji w naszej Ojczyźnie. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze na uwadze mieli sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków, zwłaszcza tych, którzy nie radzą sobie z często brutalną codziennością. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otwarły się wszystkie polskie serca. Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 9.00

3. Bardzo gorąco zachęcam do codziennego gromadzenia się wokół ołtarza na Eucharystii o godz.18.00 połączonej z majowym nabożeństwem. O ileż łatwiej kroczyć po drogach wiary razem z Maryją! Ona zwraca swoje oczy ku naszym troskom, strapieniom, wyprasza łaskę rozwiązania trudnych spraw. Spróbujmy, jak Błogosławiony Jan Paweł II, wielki „maryjny” Papież, zawierzyć Jej całe swoje życie i nie tylko w maju, ale każdego dnia powtarzać: „Totus Tuus”! Zachęcam, aby rodzinnie i w lokalnych wspólnotach gromadzić się przy kapliczkach przydrożnych, krzyżach, a także w domach, mieszkaniach na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.