Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

wtorek, 19, listopad 2019 09:43

Zaproszenie na koncert z okazji Święta 11 listopada

Aby uświetnić ten dzień, chciałem spędzić go wspólnie z Wami, Moi Drodzy, dlatego nie miałem wątpliwości, że przedsięwzięcie artystyczne będzie najlepszym czasem. A jeśli tak, to tylko najlepsi i najwyborniejsi artyści, mistrzowie piosenki mogą zaznaczyć wagę tego Święta.

Hej, hej ułani…” – to zarówno początkowe słowa refrenu jednej z piosenek patriotycznych, jak i tytuł programu dzisiejszego koncertu. Aranżerem wszystkich utworów będzie Włodzimierz Korcz, znakomity pianista i jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów, a wykonawcami Alicja Majewska, oraz Strzyżowski Chór Kameralny pod dyrekcją Grzegorza Oliwy. Piękne, polskie pieśni i piosenki patriotyczne, powstałe w różnych momentach walki narodu polskiego o niepodległość, a zaaranżowane w artystycznie ciekawy sposób. W repertuarze m.in. „Modlitwa obozowa", „Przybyli ułani pod okienko", „Maki", „Żeby Polska była Polską". Usłyszymy także:  Odkryjemy miłość nieznaną, Jeszcze się ten żagiel bieli, Być kobietą – nieśmiertelne przeboje Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza ,które zachwycają do dziś melodyjnością, lekkością, pełnym pasji wykonaniem. Wywołują nie tylko wspomnienia, bo jako klasyka polskiej piosenki estradowej cieszą się dziś równie wielką popularnością, co kiedyś. Alicja Majewska była związana z zespołem Partita. Występowała w warszawskim Teatrze na Targówku, koncertowała w wielu krajach Europy, Azji i Ameryki. Jest laureatką licznych nagród na międzynarodowych festiwalach. Stale współpracuje z Włodzimierzem Korczem, doskonałym pianistą oraz jednym z najbardziej znanych kompozytorów piosenki polskiej, autorem wielu przebojów estradowych, muzyki filmowej, oratoriów, muzyki teatralnej.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.