Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

czwartek, 21, listopad 2019 00:09

Pierwsza Komunia Święta - 2 czerwca 2019 r.

Pierwsza Komunia Święta 2019 W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 26 dzieci z naszej wspólnoty parafialnej po raz pierwszy przystąpiło do Komunii Świętej. Uroczystej Mszy św. przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. mgr kanonik Henryk Linarcik, a homilię wygłosił wikariusz ks. mgr Marcin Koralewski. Przed rozpoczęciem Mszy św. dzieci i ich rodziców przed świątynią powitał Ksiądz Proboszcz. Wyjaśnił im znaczenie tego sakramentu i pokropił ich wodą święconą. Nad przygotowaniem do pierwszego pełnego uczestnictwa w Ofierze Mszy św. czuwali ks. Marcin i panie katechetki Anna i Małgorzata. Przez trzy lata dzieci brały udział w przygotowaniach zarówno w szkole i w parafii, aby godnie i świadomie przeżyć ten jeden z najważniejszych dni w życiu katolika, który jako jeden z nielicznych będą zawsze pamiętać i często wspominać. Nasza świątynia parafialna w tym dniu była wypełniona po brzegi - dzięki obecności rodziców, rodzeństwa, dziadków i rodzin oraz nauczycieli dzieci pierwszokomunijnych. Życzymy dzieciom, by przygoda wspólnej wędrówki z Jezusem trwała przez całe ich życie, albowiem jak nas zapewnił Chrystus: "Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim" (J 6, 55-56).

Fotogaleria:

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.