Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

wtorek, 23, lipiec 2019 09:16

Pierwsza Komunia Święta - 2 czerwca 2019 r.

Pierwsza Komunia Święta 2019 W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 26 dzieci z naszej wspólnoty parafialnej po raz pierwszy przystąpiło do Komunii Świętej. Uroczystej Mszy św. przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. mgr kanonik Henryk Linarcik, a homilię wygłosił wikariusz ks. mgr Marcin Koralewski. Przed rozpoczęciem Mszy św. dzieci i ich rodziców przed świątynią powitał Ksiądz Proboszcz. Wyjaśnił im znaczenie tego sakramentu i pokropił ich wodą święconą. Nad przygotowaniem do pierwszego pełnego uczestnictwa w Ofierze Mszy św. czuwali ks. Marcin i panie katechetki Anna i Małgorzata. Przez trzy lata dzieci brały udział w przygotowaniach zarówno w szkole i w parafii, aby godnie i świadomie przeżyć ten jeden z najważniejszych dni w życiu katolika, który jako jeden z nielicznych będą zawsze pamiętać i często wspominać. Nasza świątynia parafialna w tym dniu była wypełniona po brzegi - dzięki obecności rodziców, rodzeństwa, dziadków i rodzin oraz nauczycieli dzieci pierwszokomunijnych. Życzymy dzieciom, by przygoda wspólnej wędrówki z Jezusem trwała przez całe ich życie, albowiem jak nas zapewnił Chrystus: "Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim" (J 6, 55-56).

Fotogaleria:

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.