Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

piątek, 22, listopad 2019 11:59

50 lat kapłaństwa ks. Stanisława Przybyłowskiego 1960-2010 20 czerwca 2010

50 lat kapłaństwa ks. Stanisława Przybyłowskiego
1960-2010
20 czerwca 2010

Kosz pięćdziesięciu róż był symbolicznym wyrazem wdzięczności wiernych za każdy rok pracy kapłańskiej ks. kanonika Stanisława Przybyłowskiego, rodaka rzeczyckiego, który w swojej rodzinnej parafii św.Katarzyny w dniu 20 czerwca 2010 roku sprawował Jubileusz.

„Uroczystość, w której uczestniczymy jest wyjątkowa. Każdy bowiem jubileusz zdarza się tylko raz w życiu, ale ten, który dziś świętujemy zdarza się bardzo rzadko. Pięćdziesiąt lat w służbie Bogu i ludziom, pół wieku kapłaństwa, to istotnie niezwykłe święto. Zebraliśmy się na modlitwę dziękczynienia i wdzięczności. Chcemy dziś we wspólnocie Kościoła Rzeczyckiego  być razem z Księdzem Jubilatem, który jako prawdziwy kapłan Nowego Testamentu przed Chrystusem, Arcykapłanem, „jedynym Pośrednikiem miedzy Bogiem a ludźmi”, składa Bogu i Matce Najświętszej swoje dziękczynienie– za dar kapłaństwa, za łaskę głoszenia Ewangelii, za gorliwą służbę Kościołowi, oblubienicy Chrystusa i wspólnotom Ludu Bożego Archidiecezji Łódzkiej, jakie Bóg postawił na Jego kapłańskiej drodze w parafii św. Wojciecha w Ujeździe, Przemienienia Pańskiego w Łodzi, Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim, Wolborzu, Witoni i Górce Pabianickiej” – powiedział na początku homilii ks. prałat Henryk Linarcik, miejscowy proboszcz.

W uroczystej koncelebrze uczestniczyli księża pochodzący z Rzeczycy: ks. prałat Zenon Glicner, ks. prałat Piotr Żądło, ks. Rafał Banasiak.

Uroczystość uświetniał chór parafialny i orkiestra.

Ks. Jubilat na zakończenie w słowach skierowanych do zebranych na uroczystości wyraził wdzięczność Panu Bogu i ludziom za wszelkie dobro i życzliwość.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.