Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

sobota, 14, grudzień 2019 03:44

Liturgia z Gościem Niedzielnym

1. Na koniec świata i jeszcze dalej!
    Plan Boga był zaskakujący. Wysłał do Maryi Gabriela – zwiastuna gniewu Bożego… Jak potoczyłyby się losy świata, gdyby ukryta w galilejskiej izdebce nastolatka nie zdobyła się na pokorne: „Zgoda”? To dzięki Jej decyzji: „Ujrzały wszystkie krańce ziemi zbawienie Boga naszego” (Ps 98,1-4).
  2. Trzy pytania
    Najważniejsze pytania zapadają wprost w serce.
  3. Bój o przeszłość
    Uczniowie Chrystusa, którzy przyjęli Jego orędzie zbawienia, wywodzili się najpierw z wyznawców judaizmu.
  4. Niepokalana dla pokalanych
    Niech nas nie zmyli tekst Ewangelii. Dzisiejsza uroczystość nie dotyczy dziewiczego poczęcia Jezusa, ale poczęcia Maryi w łonie swej matki, św. Anny.
  5. Kairos do zrozumienia
    Najprostsza definicja czasu mówi, że jest on miarą ruchu. Ale przecież czas to także coś więcej, szerzej i głębiej.
  6. Czuwać, czyli budować arkę
    „Syn Człowieczy przyjdzie”. Paruzja, czyli powtórne przyjście Jezusa, to pierwszy adwentowy temat.
  7. Zapotrzebowanie na światło
    Proroctwo Izajasza dotyczy Judy i Jerozolimy. Ich odpowiednikiem jest Kościół i jego najważniejsze miejsce – świątynia ludzkiego serca.
  8. Blisko, coraz bliżej
    Jest bliżej o te kilka sekund, w czasie których przeczytałeś to zdanie. Nie spóźnia się. Zapowiedział, że „przyjdzie niebawem”, a ponieważ dla Niego tysiąc lat jest jak jeden dzień, i odwrotnie, z Bożej perspektywy minęły dopiero… dwa dni. „Noc się posunęła, a przybliżył się dzień” (Rz 13,11) – przypomina Paweł mieszkańcom Wiecznego Miasta.
  9. Wyrwani z ciemności
    To dopiero Dobra Nowina! Nie należysz już do ciemności. Bóg dokonał kosmicznego duchowego transferu i przeniósł Cię „do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie – odpuszczenie grzechów” Kol 1,13. Od chwili chrztu należysz do rodziny Króla i obowiązuje Cię etykieta Jego dworu! (Ml 3,20).
  10. Chcemy Ciebie!
    Osobiście nigdy nie doświadczyłem, jak to jest być poddanym królestwa.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.