Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

niedziela, 29, marzec 2020 14:13

Liturgia z Gościem Niedzielnym

1. Przyjaciel w biedzie
    „Choroba ta nie zmierza ku śmierci, ale ku chwale Bożej, aby dzięki niej Syn Boży został otoczony chwałą”.
  2. Jakiego ducha masz w sobie?
    Struktura człowieka, według św. Pawła, to ciało i duch, a nie organizm i pesel, baza i nadbudowa czy też płeć biologiczna i płeć kulturowa.
  3. Krok do zmartwychwstania
    Prorok Ezechiel został uprowadzony do Babilonu podczas pierwszego wysiedlenia, po najeździe króla Nabuchodonozora w 598 r. przed Chr.
  4. Otwieram wasze groby
    Nad zeschłymi kośćmi potrzeba proroka. Potrzeba kogoś, kto stanie w ciemnej dolinie i głośno zawoła: „Wstawajcie!”. Potrzeba kogoś, kto z wiarą wyzna: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój (Ez 37, 12).
  5. Ślepota duchowa i jej leczenie
    Święty Jan, opisując cuda Jezusa, koncentruje się nie tyle na samym miłosierdziu okazanym chorym, co w każdym z cudów widzi bardziej uniwersalny symbol – znak misterium Boga objawiającego się światu.
  6. Spowiedź – droga ku światłu
    Dziś większość ludzi nie wie, ani czym jest spowiedź, ani jak do niej przystąpić.
  7. Uczta na oczach wroga
    Bóg przygotowuje dla nas ucztę. Sam przepasuje się, usługuje nam i każe patrzeć na to naszym wrogom. Stół dla mnie zastawiasz na oczach mych wrogów (Ps 23,5) – woła psalmista. Trudno o bardziej upokarzającą karę dla nieprzyjaciela.
  8. Pan widzi serce
    Złamanie ślubu heremu, starożytnej przysięgi, która zabraniała brania łupów, było ostatecznym powodem odrzucenia przez Pana Boga Saula, pierwszego króla Izraela.
  9. Dwoje spragnionych
    Spotkanie Samarytanki z Jezusem. To prawdziwa historia, a zarazem uniwersalny obraz nawrócenia serca, odnalezienia miłości. Dlaczego przy studni?
  10. Matka nadzieja
    Ludzie mówią: „Nadzieja matką głupich”. Kardynał Stefan Wyszyński protestował: „Nieprawda, nadzieja jest matką tych, którzy nauczyli się patrzeć daleko”.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.