Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

poniedziałek, 28, wrzesień 2020 20:55

Liturgia z Gościem Niedzielnym

1. Opamiętaj się i idź
    Wola Boża realizuje się w czynach, a nie w deklaracjach (por. Mt 21,28-30). Dość już mówienia „idę”. Czas na postawienie kroku. Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami (Ps 25,4).
  2. Sztuka duchowej walki
    Pokora, jak mówią niektórzy, to dowód tożsamości katolika.
  3. Pan Bóg oskarżony
    Stwórca nie postępuje słusznie… Jednak czy Ten, który powołał wszystko do istnienia, co więcej, nadał mu prawa, które nadal zdumiewają naukowców, może być kimś, kto postępuje niesłusznie?
  4. Opamiętaj się!
    „Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Pan Bóg każdemu z nas wyznacza zadanie w Kościele i w świecie.
  5. Intymność z Panem
    Paweł te słowa pisał z więzienia, nie wiedząc, czym jego aresztowanie może się skończyć.
  6. Biblijne – i nie tylko – szukania Pana
    Prorok Izajasz, mówiąc o szukaniu Pana, używa czasownika darasz, który nie tylko znaczy „szukać”, ale również: „pytać”, „prowadzić śledztwo”, a nawet „żebrać”.
  7. Ostatni będzie pierwszym
    „Jak to, on? Przecież przez całe życie żył na bakier z prawem Bożym i omijał kościoły szerokim łukiem. Jego wpuściłeś?”. Czy podobny krzyk nie wyrwie się nam z ust, gdy ujrzymy niebiański „spis lokatorów” i staniemy twarzą w twarz z Tym, którego imienia Izrael nie odważa się wypowiadać? Usłyszymy: Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje, i odejdź! Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie (Mt 20,13-14).
  8. Praca jako łaska
    Zaproszenie Jezusa do pracy w winnicy oznacza w pierwszym sensie wezwanie do włączenia się w misję Kościoła.
  9. Sztuka przebaczania
    „Ile razy mam przebaczyć?” Temat przebaczenia nigdy nie traci na aktualności.
  10. Po to Chrystus umarł…
    W 1954 r. ukazała się powieść, uznana za jedną ze stu najważniejszych powieści XX wieku.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.