Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

sobota, 19, styczeń 2019 19:42

Liturgia z Gościem Niedzielnym

1. Odradzające obmycie
    Od samego początku nowi wyznawcy Chrystusa byli przyjmowani do Kościoła na mocy udzielanego chrztu.
  2. Przemawiajcie do serca!
    Jak głosić Chrystusa i Jego zbawienie ludziom wychowanym w postnowoczesnym liberalizmie?
  3. Świeckim okiem
    „Podobnie jak pasterz pasie on swą trzodę, gromadzi ją swoim ramieniem, jagnięta nosi na swej piersi, owce karmiące prowadzi łagodnie”. Iz 40,11
  4. Kościół w Jordanie
    „Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w swych sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem”.
  5. Pod otwartym niebem
    „Niebo otwarte, piekło zawarte” – śpiewamy w kolędzie. „Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo” (Łk 3,21). Jest otwarte. Cały czas. Od czasów zanurzenia w wodach chrzcielnych jesteśmy nowym stworzeniem, czyli w przestrzeni duchowej nabraliśmy ogromnej wartości dzieci Bożych. Mamy nieustanny dostęp do Ojca. Jesteśmy z Nim cały czas on-line.
  6. Światło w ciemności
    Jesteśmy jako ludzie istotami światłolubnymi, bo pochodzimy od Tego, który wcześniej, zanim powiedział: „Niech się stanie człowiek”, rzekł: „Niech się stanie światło!”.
  7. To, co można zobaczyć
  8. Królewski styl
    «Gdzie jest nowo narodzony Król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon».
  9. Ocala od śmierci
    Imię Nowonarodzonego jest pochodzenia hebrajskiego. Forma skrócona imienia ponad wszelkie imię spokrewniona jest z rzeczownikiem jeszua – „ocalenie, wybawienie, ratunek”. „Wyzwoli bowiem biedaka, który go wzywa, i ubogiego, który nie ma opieki. Zmiłuje się nad biednym i ubogim” (Ps 72, 12-13). Wypowiadając imię Jezusa… jednocześnie wołamy do Niego o ratunek.
  10. Świeckim okiem
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.