wtorek, 19, marzec 2024 07:58

Niebo istnieje... Naprawdę! - Todd Burpo

Niebo istnieje... Naprawdę!

Todd Burpo, Lynn Vincent

2011 - Kiedy Colton Burpo cudem wyzdrowiał po nagłej operacji wycięcia wyrostka robaczkowego, jego rodzina nie posiadała się z radości. Nie spodziewała się jednak, że w ciągu następnych kilku miesięcy usłyszy piękną i wyjątkową historię o podróży małego chłopca do nieba i z powrotem....

ks. Tadeusz Puder

Świadectwo życia kapłana katolickiego pochodzenia żydowskiego

autor: ks. Henryk Linarcik

Książka jest "swoistą zadumą" nad niełatwym życiem kapłana o żydowskim rodowodzie w trudnej, przedwojennej rzeczywistości i dramacie lat hitlerowskiej okupacji w Polsce, zarazem pokazuje, iż pamięć o takich postaciach ma być naturalnym fundamentem naszego dojrzewania w wierze, ma kształtować naszą świadomość oraz kulturę duchową i intelektualną. Niech ta książka, świadectwo kapłańskiego życia, będzie umocnieniem i doda sił w drodze do Boga - Jedynego Pana Dziejów.

Cuda Ojca Pio

Renzo Allegri

Pierwsza publikacja spośród wszystkich dotyczących Ojca Pio, która próbuje wyjść poza opis wstrząsających perypetii życiowych słynnego Kapucyna, by przeanalizować nadprzyrodzony wymiar jego życia. Autor przedstawia cuda, jakimi było wypełnionie życie Ojca Pio, przytaczając dziesiątki opowieści i relacji naocznych świadków. Stygmaty i jednoczesne zjawiania się w różnych miejscach, przepowiadanie przyszłości, zdolność odczytywania myśli i grzechów, rozmowy ze zmarłymi i wreszcie niezliczone uzdrowienia - to zjawiska, których nauka nie potrafiła i nie potrafi do dziś wyjaśnić, a które składają się na fascynującą, tajemniczą postać "Świętego z Pietrelciny".

Cuda się zdarzają

BRIEGE MCKENNA OSC

Książeczka jest szczególnym świadectwem wiary, że dla Boga wszystko jest możliwe. Każda jej strona tchnie przekonaniem, że Bóg, także dzisiaj, jest obecny w świecie i w życiu ludzi jako Bóg żywy i dokonuje swą mocą rzeczy nowych - cudownych.

Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej

Św. s. M. Faustyna Kowalska

Dzienniczek zawiera osobiste zapiski s. Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 r., wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym miłosierdziu. Niezwykłe dzieło duchowe, zachwycające swą prostotą i mądrością. Kieruje ono do każdego z nas osobiste wezwanie do bezgranicznego zawierzenia Bogu, który jest „samym Miłosierdziem”.

Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z Szatanem.

Gabriele Amorth

Najbardziej znany na świecie egzorcysta, włoski paulista ks. Gabriele Amorth opowiada Marco Tosattiemu o walce, jaką już od wielu lat prowadzi z Szatanem. książka nie jest klasycznym wywiadem, ale zachowuje styl opowieści przeplatanej przywołaniem najtrudniejszych przypadków szatańskich dręczeń i opętań oraz autentycznymi świadectwami osób. Światową popularność zdobyła dzięki niezwykłej szczerości ks. Amortha, który m.in. zdradza tajemnicę, dlaczego Szatan tak bardzo nienawidził Jana Pawła II, oraz odkrywa własną prawdę o działaniu Złego, także wśród duchowieństwa. Książka wzbudziła wiele emocji i wybrzmiała szerokim echem w światowych mediach.

Nowy miesięcznik Wydawnictwa POLWEN

Nowoczesne narzędzie ewangelizacji i obrona przed agresywną promocją magii, okultyzmu i ezoteryzmu.
Piszemy o zagrożeniach i pokazujemy sposoby, jak się przed nimi ustrzec.

Żywot Stanisława Papczyńskiego

ks. Tadeusz Rogalewski MIC

Barwnie opisana historia życia górala spod Nowego Sącza, który uczył się w najlepszych kolegiach jezuickich, był spowiednikiem króla Jana III Sobieskiego, próbował reformować zakon pijarów, aż wreszcie, idąc za głosem powołania do służby Niepokalanej, założył Zgromadzenie Księży Marianów. O. Stanisław Papczyński (1631-1701) zostanie wkrótce wyniesiony na ołtarze.

Szata - Lloyd C. Douglas

Szata

Lloyd C. Douglas

Tłem powieści zbliżonej do Sienkiewiczowskiego "Quo vadis" jest Rzym i Jerozolima w czasach Chrystusa i sprawy ludzi, przed którymi nagle staje Chrystus - tak jak przed Marcellusem Gallio, posiadaczem wygranej szaty Ukrzyżowanego, która odmienia życie trybuna rzymskiego.