piątek, 26, kwiecień 2024 08:43

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (22 marca 2020 r.)

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
22 marca 2020 r.

W odpowiedzi na wprowadzenie na terenie naszego kraju stanu zagrożenia epidemii i wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski i Biskupa Łowickiego apelujemy do wszystkich Parafian o pozostanie w najbliższym czasie w domach łącząc się modlitewnie poprzez transmisję radiowo-telewizyjną Mszy świętej. Ponieważ nie ma możliwości innego rozwiązania zaistniałej sytuacji, na Msze św. zapraszamy tylko tych, którzy zamówili intencje na daną godzinę. a w wypadku pogrzebu - również do najbliższej rodziny. Na znak pokoju podczas Mszy św. nie podajemy sobie dłoni. Komunię św. możemy przyjmować także na dłoń. Kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej przed rozpoczęciem liturgii maja obowiązek dokładnie umyć ręce i kierować się zasadami higieny, kancelaria parafialna jest czynna w dotychczasowych godzinach, ale tylko w sprawach pilnych. Wszelkie informacje udzielamy drogą telefoniczną.
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w naszej parafii odwołane. Zachęcamy do prywatnej modlitwy. Odwołane zostają wszystkie spotkania duszpasterskie. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa (odmówmy go w naszych domach, jednocząc się w miarę możliwości na modlitwie o godz. 2030).

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia nad tajemnicą Bożej miłości, której wyrazem jest też stała obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego. Zbawiciel ciągle nas w tym umacnia, karmiąc nas swoim Ciałem, które uczynił pokarmem na życie wieczne.

3. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Należy do nich obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i wielkanocną dekoracje kościoła.

5. Zapowiedzi przedślubne:

• Mateusz Marzyjanek z par. Czerniewice i Daria Karolina Socha z Rzeczycy.

6. Drodzy Czytelnicy „Gościa Niedzielnego”, informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.).Przypominamy o możliwości skorzystania z prenumeraty pocztowej. Szczegóły na www.igomedia.pl/Zamowprenumerate .Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” nr 12/2020. Szczegóły na e.gosc.pl w zakładce Instrukcja. Kompletne wydanie 12. numeru „Gościa” – z dodatkami diecezjalnymi – będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu – na stronie gosc.pl. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, by „Gość Niedzielny” mógł trafić do starszych czytelników, którzy nie korzystają z komputerów czy urządzeń mobilnych. Podjęcie tej decyzji było dla nas trudną koniecznością, ale mamy nadzieję, że ta sytuacja nie potrwa długo. Zapewniając o naszej modlitwie w intencji całego społeczeństwa, chorych, służb medycznych, a także Was, Drodzy Czytelnicy, prosimy o modlitwę w naszej intencji w tym bardzo trudnym momencie.
Redakcja „Gościa Niedzielnego”.

7. Uwzględniając obecną sytuację, zachęcamy Was, drodzy parafianie, byście trwali na wspólnej modlitwie rodzinnej. Podejmijmy jednocześnie bardzo gorącą modlitwę w naszych rodzinach. Niech ku niebu popłynie szturm błagań o uwolnienie z plagi epidemii wirusa, o uzdrowienie dla chorych i siłę oraz wytrwałość dla wszelkich służb medycznych i porządkowych. Módlmy się także o wzajemną wrażliwość i troskę, abyśmy byli otwarci na pomoc szczególnie osobom starszym i samotnym.