Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

3.png3.png0.png6.png7.png0.png
Dzisiaj179
Wczoraj214
Ostatni tydzień393
Ostatni miesiąc5788
Wszystkie330670

4
odwiedzających na stronie

wtorek, 23, lipiec 2019 21:57

Prymicje ks. Marcina Kościechy 3 czerwca 2007

 

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego w Bazylice archikatedralnej w Warszawie wśród licznie przybyłych krewnych, przyjaciół, kapłanów i zaproszonych gości 21 diakonów przyjęło z rąk Księdza Arcybiskupa Kazimierza Nycza święcenia prezbiteratu. Po sześciu latach formacji nadszedł dzień na który czeka się z utęsknieniem. Nowo wyświęceni kapłani nie kryli radości, jaką przeżywali w tych najważniejszych chwilach w życiu. W znaku nałożenia rąk zostali włączeni w grono prezbiterów Kościoła Warszawskiego. Dziękując Bogu za łaskę powołania stanęli wraz z pasterzem diecezji, wychowawcami, profesorami seminarium i swoimi proboszczami przy ołtarzu Ofiary Chrystusa by jako Jego kapłani sprawować po raz pierwszy w życiu Eucharystię. Wśród neoprezbiterów był nasz parafianin ks. MARCIN KOŚCIECHA, który w dniu 3 czerwca 2007 roku w swoim kościele parafialnym św. Katarzyny w Rzeczycy odprawił Mszę świętą prymicyjną.

Dzień prymicji to święto i wielka radość całej wspólnoty parafialnej. Ksiądz Prymicjant na plebani ubrał się w szaty mszalne i w gronie rodziców, najbliższej rodziny, kapłanów, kleryków, przedstawicieli parafii, ministrantów procesyjnie w wieńcu niesionym przez dziewczynki pierwszokomunijne, przy dźwiękach radośnie grającej orkiestry parafialnej przeszedł do kościoła. Wcześniej w domu rodzinnym miało miejsce wzruszające i osobiste błogosławieństwo rodziców, które dla każdego kapłana w dniu jego prymicji jest niezwykle ważnym przeżyciem. Pierwszą Mszę świętą dla swoich parafian ks. Marcin odprawił w obecności ks. Proboszcza kanonika Henryka Linarcika, który pełnił funkcje manuduktora. Ks. Proboszcz w swoim powitalnym przemówieniu nawiązał do hasła I Kongresu Eucharystycznego Diecezji Łowickiej „Wytrwajcie w miłości mojej”. To kongresowe hasło jest również skierowane do kapłanów. Trwanie w miłości Chrystusa zyskuje w świetle kapłańskiego powołania swoje szczególne brzmienie. Kapłan głoszący Słowo Boże i uobecniający tajemnicę Boga w sakramentach jako pierwszy winien postawić sobie pytanie o trwanie w miłości Chrystusa. Jest to zadanie przed którym nie może on uciec i którego nie może nie słyszeć. Tylko wtedy, kiedy kapłan trwa w miłości Chrystusa jego życie staje się świadectwem wiary zdolnym przemieniać drugiego człowieka. Wyrażając radość z uroczystości prymicji życzył ks. Marcinowi, aby we wszystkim okazywał wzór dobrych uczynków własnym postępowaniem i był świadkiem i przykładem dla wiernych, których spotka na swojej kapłańskiej drodze.

Okolicznościowe kazanie wygłosił pochodzący z Rzeczycy ks. Piotr Żądło, proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Na zakończenie Eucharystii Prymicjant podziękował Bogu za dar powołania, rodzicom za dar życia i wychowania, rodzeństwu za trwanie we wzajemnej miłości, księżom za wspieranie w drodze do kapłaństwa. Szczególne wyrazy wdzięczności ks. Marcin Kościecha skierował do całej parafii, która nie szczędziła serca i czasu, aby przygotować uroczystości prymicyjne. Następnie udzielił swojego prymicyjnego błogosławieństwa i podarował wiernym pamiątkowe obrazki.

Ks. Prymicjantowi życzymy wielu łask Bożych, niech Chrystus, który go wybrał na swojego kapłana błogosławi w pracy na Niwie Pańskiej.

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.