Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

3.png3.png0.png6.png7.png5.png
Dzisiaj184
Wczoraj214
Ostatni tydzień398
Ostatni miesiąc5793
Wszystkie330675

2
odwiedzających na stronie

wtorek, 23, lipiec 2019 22:20

Podziękowanie za Rekolekcje

Czcigodny Ojcze Rekolekcjonisto,  w imieniu całej wspólnoty parafialnej pragniemy podziękować za skierowane do nas Słowo Boże.  Rekolekcje, to dobry czas aby zatrzymać się choć na chwilę w swoim życiu, aby przestać się bać, aby pozbyć się lęków. Tematem tych rekolekcji była „Trzeźwa wiara”. Poza zagadnieniami wiary, wskazałeś także na problem wszelkiego rodzaju uzależnień, znieczuleń i ucieczek od realnego życia. Wiemy już, że nie trzeba być alkoholikiem, żeby być nietrzeźwym.  Można mieć za dużą dozę złości i z tego powodu być tak pijanym, że wszyscy będą od nas uciekać. Jedynie zaufanie Chrystusowi może nam pomóc zwalczyć to, co nas niszczy. To podczas Rekolekcji budzi się w nas świadomość, że można inaczej, lepiej i doskonalej  żyć, pod warunkiem, że nasza wiara w Boga znajdzie swoje odzwierciedlenie w miłości do bliźniego, w wielkiej umiejętności przebaczania, że zadbamy o naszą duszę lepiej, niż o ciało, że prawo Boże będzie ponad ludzkie prawo.

 

Ufamy, że licznie zgromadzeni wierni będą długo pamiętać czas tegorocznych rekolekcji czerpiąc z nich siłę i wykorzystując w codziennym życiu bogactwo zawartych w naukach treści.  Jednocześnie pragniemy życzyć księdzu dużo zdrowia i radości w posłudze kapłańskiej, oraz

- Wiary, że wszystko ma sens,

- Nadziei, która obudzi serce i z nowym zapałem pozwoli spojrzeć na to, co gdzieś przygasło,

- Miłości Boga i przyjacielskiej, tak ogromnej, że nie można jej będzie zatrzymać dla siebie oraz czasu na marzenia.

Za trud głoszenia Słowa Bożego, za Twoje  zaangażowanie oraz piękne świadectwo wiary, dziękujemy z całego serca, życząc obfitości tych łask, które są Ci najbardziej potrzebne na kapłańskiej drodze.

Szczęść Boże! 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.