Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

wtorek, 12, listopad 2019 10:19

Rekolekcje wielkopostne 4-7.03.2007

W naszej parafii zakończyły sie rekolekcje wielkopostne i ..... szkoda. Mimo panującej grypy kościół był wypełniony wiernymi. Niewątpliwie sprzyjała nam piękna , słoneczna pogoda. Przepiękna aura panowała nie tylko na zewnątrz, ale i w samej świątyni.

Wszyscy czuliśmy działanie Ducha Świętego. Rekolekcjonista ks. Stanisław Kosiorowski, proboszcz licheńskiej parafii przez cztery dni przekazał nam tyle treści, że każdy, „kto ma uszy” z pewnością pogłębił swoją wiarę i miłość do Pana Boga. W dniu spowiedzi bardzo wielu parafian przystąpiło do sakramentu pokuty.

Za tak owocne nauki najlepszym podziękowaniem-obok symbolicznych kwiatów-jest świadomie wypowiedziane: "Bóg zapłać"

Tematy nauk rekolekcyjnych dotyczyły warunków zbawienia - wiary i miłości:

- miłości bliźniego
 - miłości własnej-grzech i sakrament pokuty
 - miłości Boga-Eucharystia.

W swoich naukach ks. Rekolekcjonista odwoływał się do założyciela Zgromadzenia Księży Marianów Sługi Bożego o. Stanisława Papczyńskiego, który w latach 1671-73 przebywał na terenie naszej parafii w miejscowości Lubocza. W majątku szlachcica Jakuba Karskiego o. Stanisław pełnił gorliwie obowiązki kapelana, troszczą się o rozwój duchowy członków rodziny i jej otoczenia. W tym czasie napisał "regułę życia" dla przyszłego zgromadzenia księży marianów, oraz "Mistyczną świątynię Bożą" -podręcznik ascetyczny, w którym trzysta lat przed II Soborem Watykańskim zawarł głębokie przekonanie, że każdy ochrzczony zobowiązany jest dążyć do świętości.

O. Papczyński 16 września w Licheniu zostanie wyniesiony na ołtarze.

My, parafianie rzeczyccy, otrzymaliśmy zaproszenie na uroczystość beatyfikacji do Lichenia od samego gospodarza tamtejszej parafii.

Anna Laskowska

Msza Święta w Luboczy

We wrześniu 1671 roku w parafii Rzeczyca we wsi Lubocza na dworze Karskich O. Stanisław Papczyński przywdział biały habit. Wszyscy obecni na tej uroczystości czuli wyraźnie, że w jakiś sposób na ich oczach rodzi się coś nowego, coś niezwykłego, jak niezwykły był człowiek, który przed nimi wtedy stał.

Po ponad 300 latach jego duchowy syn ze Zgromadzenia Księży Marianów, którego założycielem jest O. Stanisław Papczyński, ks. Stanisław Kosiorowski, proboszcz parafii w Licheńskim Sanktuarium w niedzielę 4 marca 2007 roku w Luboczy odprawił Mszę Świętą w ramach wielkopostnych rekolekcji prowadzonych w Parafii Św. Katarzyny w Rzeczycy.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.