Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

3.png3.png0.png6.png7.png0.png
Dzisiaj179
Wczoraj214
Ostatni tydzień393
Ostatni miesiąc5788
Wszystkie330670

4
odwiedzających na stronie

wtorek, 23, lipiec 2019 21:57

ODPUST PARAFIALNY 22 sierpnia 2011

"Obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego, na moją Matkę i Panią. Z całym oddaniem i miłością powierzam i poświęcam Tobie moje ciało i moją duszę, wszystkie moje dobra wewnętrzne i zewnętrzne, a także zasługi moich dobrych uczynków przeszłych, teraźniejszych i przyszłych. Tobie zostawiam całkowite i pełne prawo dysponowania mną jak niewolnikiem oraz wszystkim, co do mnie należy, bez zastrzeżeń, według Twojego upodobania, na większą chwałę Bożą teraz i na wieki. Amen."

św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

 

 

22 sierpnia 2011 roku w parafii rzeczyckiej obchodzony był odpust Niepokalanego Serca Maryi.

Uroczystą sumę odpustową celebrował i wygłosił homilię ks. prof. Waldemar Graczyk, pro-dziekan Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Wspólnotę modlitwy tworzyli licznie przybyli parafianie, a także zaproszeni Goście i kapłani: ks. Jan Widera dziekan dekanatu Nowe Miasto, ks. Łukasz Mazurek, neoprezbiter mariański, który w niedzielę odprawił w Rzeczycy prymicje kapłańskie, ks. Włodzimierz Mleczko z Sanktuarium Ojców Filipinów ze Studziannej, ks. Cezary Porada, neoprezbiter i wikariusz z parafii Lubania, Wójt Gminy Rzeczyca Marek Każmierczyk.

Procesję z chlebem, miodem, winem, owocami, warzywami i kwiatami ponieśli parafianie przed ołtarz w kolorowych regionalnych strojach. Uroczystość zakończyła się aktem poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi oraz procesją Eucharystyczną, którą poprowadził ks. Waldemar Graczyk. Odpust uświetnił chór parafialny i gminna orkiestra.

 

 

 

Więcej zdjęć na stronie albumu Picassa

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.