Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

3.png3.png0.png6.png7.png8.png
Dzisiaj187
Wczoraj214
Ostatni tydzień401
Ostatni miesiąc5796
Wszystkie330678

2
odwiedzających na stronie

wtorek, 23, lipiec 2019 22:47

Kamienie i ptaki

Refleksja muzyczna na temat myśli Zbigniewa Herberta.
Koncert w kościele w Rzeczycy w dniu 19 października 2014 roku w 30 rocznicę śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Na koncert składały się teksty Zbigniewa Herberta ubogacone muzyką: siedem utworów z różnych epok, w różnym nastroju i formie, co odzwierciadlało ponadczasowość muzyki.
Kamienie – dziedzictwo materialne kultury – jej symbolem są katedry gotyckie.
Ptaki – dziedzictwo słowa i dźwięku – poezja i muzyka.

Wykonawcy:
Organy: Laurent Martin Schmit z Francji
Fortepian: Marcin Rogalski
Recytacje: Konrad Kluszczyński
Inscenizacja i narracja: Mirosław Klimczak
Opracowanie literackie: Marek Rogalski

Laurent-Martin Schmit.
Organista i twórca spektaklu. Organy stały się jego pasja już we wczesnym dzieciństwie. Rozpoczynał naukę na wspaniałym instrumencie kościoła w Contz-les-Bains do którego powrócił po latach jako organista tytularny. Po studiach w Thionville i w Metzu orientuje swoja działalność w kierunku improwizacji organowej i fortepianowej. Organizuje i tworzy koncerty i spektakle, co prowadzi go do stanowiska dyrektora do spraw kultury w „Agence Culturelle d’Alsace”. Często koncertuje we Francji i w innych krajach europejskich łącząc, muzyke organowa z fortepianem, fletem i śpiewem. Jego pasja staje się i improwizacja organowa i fortepianowa. W 2012 wraz z ojcem Vincent-Marie, organista klasztoru Ourscamp nagrywa podwójny album improwizacji organowych na cztery ręce. Muzyka towarzyszy recytacjom tekstów religijnych i filozoficznych w wykonaniu znanego aktora Michaela Lonsdale. Obecnie przygotowuje nagranie płyty improwizacji fortepianowych. Jest regularnie zapraszany na kursy mistrzowskie improwizacji.

Marcin Rogalski
 jest pianistą polsko-francuskim. Urodzony we Francji rozpoczyna naukę gry na fortepianie w Conservatoire Régional de Nancy gdzie uzyskuje w 2005 roku dyplom Konserwatorium i maturę ze specjalnością „muzyka”. Studia muzyczne kontynuuje w Polsce w Akademii Muzycznej w Lodzi w klasie profesora Marka Drewnowskiego. Dyplom uzyskuje w 2012 roku w klasie profesor Beaty Cywińskiej. Pianista koncertujący, nauczyciel gry na fortepianie, organizator spektakli muzycznych. Jako pianista zagrał szereg koncertów w Polsce i poza jej granicami. Jest założycielem i prezesem Fundacji im. Edwarda Otto w Rawie Mazowieckiej. W ramach działalności Fundacji zrealizował szereg projektów dotyczących muzyki klasycznej i muzyki ludowej. Jest twórca cyklicznej imprezy odbywającej sie corocznie w Rawie Mazowieckiej „Noc Mazurka”. Jest założycielem i nauczycielem Niepublicznej Szkoły im. Stanisława Majerskiego w Rawie Mazowieckiej. Mieszka i pracuje w Lodzi.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.