Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

3.png3.png0.png6.png7.png5.png
Dzisiaj184
Wczoraj214
Ostatni tydzień398
Ostatni miesiąc5793
Wszystkie330675

3
odwiedzających na stronie

wtorek, 23, lipiec 2019 22:18

Wizytacja kanoniczna ks. bp dr Wojciecha Osiala

Wizytacja kanoniczna parafii  w Rzeczycy

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20 maja 2018 roku do parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy przybył ks. Biskup dr Wojciech Osial. W Sadykierzu przy kapliczce mieszkańcy w strojach regionalnych przywitali Dostojnego Gościa. Poprzedzony wozem strażackim ks. Biskup udał się do Rzeczycy. Przed drzwiami kościoła odbyło się liturgiczne powitanie przez ks. proboszcza Henryka Linarcika. O godz. 900 rozpoczęła się Msza święta sprawowana przez ks. wikariusza Marcina Koralewskiego, w której uczestniczyły dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej oraz licznie zgromadzeni parafianie. Ks. Biskup wysłuchał sprawozdania katechetycznego, ministrantów, lektorów, scholi dziecięcej, harcerzy. Na prośbę rodziców ks. Biskup udzielił błogosławieństwa dzieciom, które 3 czerwca przystąpią do I Komunii Świętej. Po mszy świętej na plebanii podczas śniadania ks. Biskup spotkał się z dyrektorami szkół i katechetami. O godz. 1130 Mszę Świętą odprawił ks. Proboszcz. Po sprawozdaniu duszpasterskim i gospodarczym proboszcza zaprezentowały się grupy parafialne: Koła Żywego Różańca, Asysty, Chóru, Rady Parafialnej, Strażaków, Fundacji Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza. Podczas obiadu ks. Biskup spotkał się z Wójtem Gminy Rzeczyca z Małżonką , przedstawicielami parafii, Stanisławem Szweycerem z Warszawy, potomkiem ostatnich właścicieli majątku ziemskiego w Rzeczycy.

O godz. 1500 Ks. Biskup nawiedził cmentarz parafialny i modlił się za zmarłych. Przypomniał młodym parafianom o obowiązku modlitwy za zmarłych dziadków, rodziców, księży, nauczycieli. Podczas Mszy świętej o godz. 1800 ks. Biskup udzielił 41. osobom sakramentu bierzmowania. Na początku powitali ks. Biskupa rodzice młodzieży. Śpiewy przygotowała schola młodzieżowa. Na zakończenie uroczystości podziękowania złożyła młodzież i proboszcz. Kolacja na plebanii z księżmi z dekanatu Nowe Miasto zakończyła pierwszy dzień wizytacji. W drugim dniu wizytacji ks. Biskup odwiedził Urząd Gminy w Rzeczycy, spotkał się z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami we wszystkich szkołach na terenie parafii: w Rzeczycy, Sadykierzu i Luboczy. Wizytacje zakończyła o godz. 1700 Eucharystia sprawowana przez ks. Biskupa połączona z błogosławieństwem małżeństw i najmłodszych dzieci, oraz wręczeniem nominacji Radzie Parafialnej na nową kadencje.

FOTOGALERIE ZDJĘĆ - DZIEŃ PIERWSZY:

1) Powitanie w Sadykierzu i Msza Święta o 9002) Msza Święta o 1100 i wizyta na cmentarzu parafialnym


3) Bierzmowanie

FOTOGALERIE ZDJĘĆ - DZIEŃ DRUGI:

4) W szkołach i urzędach5) Msza Święta z błogosławieństwem dla rodzin i zakończenie wizytacji

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.